4 skvělé tipy, jak výrazně ušetřit za tisk

4 skvělé tipy, jak výrazně ušetřit za tisk

Tisk vám leze do peněz? Nezoufejte a aplikujte následující doporučení. Prozradíme vám, jak tisknout mnohem levněji a výrazně snížit celkové výdaje. Možností je poměrně dost a ve finále díky nim ušetříte tisíce korun za rok!

1. Než začnete tisknout, rozmyslete si to

Spoustu dokumentů vytisknete úplně zbytečně. Nevěříte? Pusťte se do revize šanonů a uvidíte, že naprostá většina výtisků mohla zůstat v digitální podobě a vůbec nic by se nestalo. Takže než příště zapnete tiskárnu, zvažte, zda tisknout opravdu potřebujete.

2. Tonery a cartridge nakupujte chytře

Bez ohledu na to, zda se chystáte zakoupit tonery či náplně HP nebo pro tiskárnu jiné značky, zvažte nákup většího balení – obvykle je výrazně levnější než samostatný kus. Ještě větší úspory pak dosáhnete pomocí tzv. alternativních tonerů. Jedná se o nové náplně z druhovýroby, kvalitativně srovnatelné s originály, ovšem cenově mnohem dostupnější. Jako kompatibilní seženete náplně většiny značektonery OKI, HP, Brother, Lexmark, Canon a další.

3. Nastavte nižší kvalitu tisku

První tip neplatí pro tisk fotografií, u kterých je vysoká kvalita žádaná. Pokud však tisknete dokumenty, můžete si s nastavením tisku pohrát a zvolit režim koncept. Na výtiscích to vizuálně téměř nepoznáte a spotřeba inkoustu prudce klesne. Samozřejmě záleží i na tom, zda se na dokumentu nachází důležité grafické prvky, u kterých by mohl pokles kvality vadit.

4. Vylaďte atributy dokumentu

Nejspořivější uživatelé tiskáren aktivně používají speciální softwarové aplikace, jako např. InkSaver. Optimalizací nastavení šetří až 75 % náplně! V praxi lze ušetřit také změnou fontu – k nejúspornějším patří např. Ecofont.

Publikováno: 25. 09. 2020

Kategorie: Finance

Autor: Adam