Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Finance

4 skvělé tipy, jak výrazně ušetřit za tisk

Tisk vám leze do peněz? Nezoufejte a aplikujte následující doporučení. Prozradíme vám, jak tisknout mnohem levněji a výrazně snížit celkové výdaje. Možností je poměrně dost a ve finále díky nim ušetříte tisíce korun za rok!

1. Než začnete tisknout, rozmyslete si to

Spoustu dokumentů vytisknete úplně zbytečně. Nevěříte? Pusťte se do revize šanonů a uvidíte, že naprostá většina výtisků mohla zůstat v digitální podobě a vůbec nic by se nestalo. Takže než příště zapnete tiskárnu, zvažte, zda tisknout opravdu potřebujete.

2. Tonery a cartridge nakupujte chytře

Bez ohledu na to, zda se chystáte zakoupit tonery či náplně HP nebo pro tiskárnu jiné značky, zvažte nákup většího balení – obvykle je výrazně levnější než samostatný kus.

Ještě větší úspory pak dosáhnete pomocí tzv. alternativních tonerů. Jedná se o nové náplně z druhovýroby, kvalitativně srovnatelné s originály, ovšem cenově mnohem dostupnější. Jako kompatibilní seženete náplně většiny značek – tonery OKI, HP, Brother, Lexmark, Canon a další.

3. Nastavte nižší kvalitu tisku

První tip neplatí pro tisk fotografií, u kterých je vysoká kvalita žádaná. Pokud však tisknete dokumenty, můžete si s nastavením tisku pohrát a zvolit režim koncept. Na výtiscích to vizuálně téměř nepoznáte a spotřeba inkoustu prudce klesne. Samozřejmě záleží i na tom, zda se na dokumentu nachází důležité grafické prvky, u kterých by mohl pokles kvality vadit.

4. Vylaďte atributy dokumentu

Nejspořivější uživatelé tiskáren aktivně používají speciální softwarové aplikace, jako např. InkSaver. Optimalizací nastavení šetří až 75 % náplně! V praxi lze ušetřit také změnou fontu – k nejúspornějším patří např. Ecofont.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *