Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Sport

Do Itálie na marmeládu

Také se už nemůžete dočkat toho, až začnou padat první sněhové vločky? Patříte-li k milovníkům zimních radovánek, pravděpodobně máte lyže v pohotovosti již nyní. Počasí nás sice utvrzuje v tom, že se letos na naše hory snese bílá pokrývka poměrně brzy, ale i tak to budeme muset minimálně několik týdnů vydržet. Ledaže bychom se dočasně zchladili pravou italskou marmeládou. Proslulou italskou zmrzlinu jíte během dovolené na kila, ale o tom, že by byla u taliánů oblíbená marmeláda, jste ještě neslyšeli? Nenechte se mýlit, řeč nebude o polotekuté ovocné směsi, kterou si mažeme na chleba, ale o proslulém alpském lyžařském středisku.

Vítejte v údolí Livinallongo

Italské Alpy jsou zárukou perfektního lyžování a to téměř po celý rok. Dlouhé kilometry upravených sjezdovek, moderní lyžařská střediska a hlavně ne zaměnitelná atmosféra. To, že jsme si vybrali právě Arabba Marmolada, není náhoda. Jde o hlavní centrum překrásného údolí Livinallongo, které obklopují ty nejkrásnější vrcholy Dolomitů. Lyžarské středisko Arabba Marmolada se nachází na úpatí tzv. Selly a tvoří ho asi 62 kilometrů lyžařských tratí. Ty jsou důmyslně propojeny s dalšími středisky. Sella Ronda je uskupení celkem 500 kilometrů lyžařských tratí, které jsou zárukou toho, že vám lyžování nezevšední. Ve městě najdete celou řadu restaurací, vybraných italských pizzerií, obchůdků a barů, ve kterých si můžete odpočinout po náročné lyžovačce.

Dovolená pro celou rodinu

Sjezdovky v okolí Arabba Marmolada jsou natolik různorodé, že si přijdou na své jak začátečníci, tak profesionální sportovci. Pokud vás lyžování „nebere“, případně ho z nějakého důvodu musíte letos oželet, nevadí. Nudit se rozhodně nebudete. Procházky po kouzelné krajině jsou samy o sobě nezapomenutelným zážitkem, na který budete rádi vzpomínat. Pro děti jsou k dispozici četné sněhové dětské koutky, kde se mohou pořádně vyblbnout. Chcete-li se pokochat pohledem z dominanty Domit, vyjeďte si na ledovec Marmolada. Do výšky 3342 vás doveze lanovka ze střediska Malga Ciapela. A dolů po 12 kilometrů dlouhé sjezdovce!

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *