Do Itálie na marmeládu

Do Itálie na marmeládu

Také se už nemůžete dočkat toho, až začnou padat první sněhové vločky? Patříte-li k milovníkům zimních radovánek, pravděpodobně máte lyže v pohotovosti již nyní. Počasí nás sice utvrzuje v tom, že se letos na naše hory snese bílá pokrývka poměrně brzy, ale i tak to budeme muset minimálně několik týdnů vydržet. Ledaže bychom se dočasně zchladili pravou italskou marmeládou. Proslulou italskou zmrzlinu jíte během dovolené na kila, ale o tom, že by byla u taliánů oblíbená marmeláda, jste ještě neslyšeli? Nenechte se mýlit, řeč nebude o polotekuté ovocné směsi, kterou si mažeme na chleba, ale o proslulém alpském lyžařském středisku.

Vítejte v údolí Livinallongo

Italské Alpy jsou zárukou perfektního lyžování a to téměř po celý rok. Dlouhé kilometry upravených sjezdovek, moderní lyžařská střediska a hlavně ne zaměnitelná atmosféra. To, že jsme si vybrali právě Arabba Marmolada, není náhoda. Jde o hlavní centrum překrásného údolí Livinallongo, které obklopují ty nejkrásnější vrcholy Dolomitů. Lyžarské středisko Arabba Marmolada se nachází na úpatí tzv. Selly a tvoří ho asi 62 kilometrů lyžařských tratí. Ty jsou důmyslně propojeny s dalšími středisky. Sella Ronda je uskupení celkem 500 kilometrů lyžařských tratí, které jsou zárukou toho, že vám lyžování nezevšední. Ve městě najdete celou řadu restaurací, vybraných italských pizzerií, obchůdků a barů, ve kterých si můžete odpočinout po náročné lyžovačce.

Dovolená pro celou rodinu

Sjezdovky v okolí Arabba Marmolada jsou natolik různorodé, že si přijdou na své jak začátečníci, tak profesionální sportovci. Pokud vás lyžování „nebere“, případně ho z nějakého důvodu musíte letos oželet, nevadí. Nudit se rozhodně nebudete. Procházky po kouzelné krajině jsou samy o sobě nezapomenutelným zážitkem, na který budete rádi vzpomínat. Pro děti jsou k dispozici četné sněhové dětské koutky, kde se mohou pořádně vyblbnout. Chcete-li se pokochat pohledem z dominanty Domit, vyjeďte si na ledovec Marmolada. Do výšky 3342 vás doveze lanovka ze střediska Malga Ciapela. A dolů po 12 kilometrů dlouhé sjezdovce!

Publikováno: 24. 09. 2012

Kategorie: Sport

Autor: Adam

Tagy: arabba | arabba marmolada itálie | marmolada