Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Dovolená a cestování

Dobrodružná dovolená v Podkarpatské Rusi

Léto se blíží mílovými kroky a nezbývá, než si vybrat ideální destinaci pro dovolenou. Bude to Chorvatsko, nebo Itálie? A co takhle letošní léto prožít tak trochu jinak a vydat se do krajiny, kde se takříkajíc zastavil čas? Nikdy jste netoužili alespoň na chvíli zapomenout na všední starosti a nasát atmosféru krajiny, ve které nenajdete na každém rohu stopy lidské civilizace? Vžijte se do role dobrodruha a vydejte se s námi do Podkarpatské Rusi!

Nikola Šuhaj loupežník, bačové a roubenky

01_podkarpatska_rusPodkarpatská Rus je označení historického území, které se svého času nacházelo v oblasti dnešní ukrajinské Zakarpatské oblasti. Někteří z nás si v souvislosti s Podkarpatskou Rusí vybaví legendárního loupežníka Nikolu Šuhaje, pamětníci si zase vzpomenou na meziválečné časy, kdy byla součástí někdejšího Československa. Co je však nedůležitější, je skutečnost, že se duch Podkarpatské Rusi příliš nezměnil. Čeká zde na vás drsná příroda, která vás pohltí svou romantickou atmosférou. A nejen to – poznávací zájezdy jsou vhodné i pro ty, kteří by rádi poznali tradiční život místních obyvatel. Ti jsou velmi pohostinní a rádi vám povypráví historky z dob dávno minulých a nasměrují vás do všech zajímavých míst.

Do Rumunska za medvědy

Podkarpatská Rus, to je oáza klidu a míru, kolorit roubených domů s šindelovou střechou a bačové, jejichž jedinou starostí je dohlížet na stádo spokojených ovcí. Navíc jde o skvělý odrazový můstek, ze kterého je to co by kamenem dohodil do Rumunska. A i to jak známo, nabízí krásné přírodní scenérie plné skalnatých hřebenů a blyštivých jezer.

Dovolená Rumunsko či poznávací zájezd na Podkarpatskou Rus rozhodně není pro „fajnovky“, které si dovolenou nedokáží představit jinak než v duchu lenošení u hotelového bazénu. Pokud ve vás však dřímá duch zálesáka, kterého nerozhodí nepřítomnost elektrické sítě ani medvěd, který mu funí na záda, není co řešit!

Podkarpatská Rus