Reklama

Stříbrné mince

Uložte své peníze někam, kde to má smysl. Investujte do stříbra.

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Pojištění

Uzavřete-li pojištění cizinců online, ušetříte až 30 %

Cizinci, kteří nejsou občasné některého z členských států EU, musí při podávání žádosti o pobyt v České republice v délce nad 90 dní předložit také doklad o pojištění. České pojišťovny nabízí uzavření smlouvy s platností od čtyř měsíců do tří let a u některých subjektů si může pojištěnec vybrat i podle územního rozsahu (pouze ČR, nebo celý Schengenský prostor). Cizinci, kteří se rozhodnou vycestovat do země, na kterou se pojištění nevztahuje, pak musí před odjezdem uzavřít také cestovní pojištění.

Zdravotní pojištění cizinců lze sjednat na základě turistického, pracovního nebo studijního pobytu, při čemž poslední zmíněný bývá za určitých podmínek nabízen se slevou.

K čemu pojištění cizinců slouží?

Pojištění cizinců slouží k úhradě nákladů na ambulantní, ústavní léčebnou, diagnostickou, preventivní a pohotovostní péči, ale také záchrannou službu, akutní zákroky u stomatologa a těhotenskou a porodní péči. Krytí se vztahuje také na ambulantně předepsané léky, repatriaci a převoz ostatků do vlasti.

Vedle obvyklého balíčku s názvem „Standard“ mají cizinci možnost uzavřít také připojištění pro sportovce („Profesionální sport“) nebo „Máma a miminko“. Základní limit pojistného plnění je v případě balíčku „Máma a miminko“ 1 600 000 Kč na jednu pojistnou událost, ale v praxi se limity mohou lišit. Konkrétní informace jsou obsaženy v pojistných podmínkách daného pojistitele.

Kde hledat nejlevnější nabídku?

Dlouhodobé komplexní zdravotní pojištění cizinců není levnou záležitostí a to zejména pro cizince ze sociálně slabších vrstev. Přesto však existuje způsob, jak pojištění uzavřít až o 30 % levněji než na pobočce. Stačí využít online srovnávač www.pojisteni-pro-cizince.com a využít nezávaznou kalkulaci, která je zcela zdarma. Rozhodnete-li se pojištění uzavřít, můžete tak učinit prostřednictvím internetu nebo na pobočce provozovatele. Portál porovnává nabídky všech českých pojišťoven, které danou pojistku nabízí a najdete na něm všechny důležité informace, které se pojištění pro cizince týkají.