Luxusní dovolená na zámku s rodinou

Luxusní dovolená na zámku s rodinou

Nejen partnerské, ale také rodinné vztahy potřebují občas oživit a ozvláštnit nějakým společným zážitkem. Rodiče získají čas se zastavit, povykládat si s dětmi více do hloubky a obnovit spojení, které mezi nimi je. Skvělým místem na podobný rodinný pobyt může být luxusní zámecký hotel se stoprocentním servisem. Výborné snídaně a večeře vybízí k dlouhému posezení a rozhovorům, příjemné wellness je vhodné pro odpočinek všech členů rodiny a přes den se můžete vydat na společný výlet za turistikou nebo některou blízkou památkou UNESCO. Všechny zmíněné možnosti nabízí Chateau Herálec, krásný hotel v srdci Vysočiny.

Proč s rodinou na zámek?

Ubytování na zámku bude jistě jedinečným zážitkem pro celou rodinu. Menší děti si budou užívat zvláštní zámecké atmosféry jako z pohádky, rodiče si mohou užít dobrého vína a procházek po starém anglickém zámeckém parku, který ocení i větší děti, protože nabízí dostatečné množství prostoru pro volný pohyb a dětské hry.

Tipy na výlety v okolí

Chateau Herálec má navíc v okolí obrovské množství cílů pro případné výlety. Oblíbené je především historické jádro malebné Telče, unikátní a zachovalá židovská čtvrť v Třebíči či slavný Santiniho kostel sv. Jana Nepomuckého na Zeleného hoře ve Žďáru nad Sázavou. Na všech těchto místech se dá strávit nádherný den plný toulání spojeného s návštěvou některé ze skvělých kaváren či restaurací. Děti možná ocení také výpravu do některého historického hradu či zámku v okolí. Za zmínku určitě stojí Pernštejn.

V příjemné vzdálenosti najdete ale i další tipy na zajímavé výlety. U dětí je hodně populární zejména Muzeum kuriozit v Pelhřimově, malá, ale příjemná ZOO Jihlava a westernové městečko Šiklův mlýn, kde se dokonale zabaví, a ještě něco dozví úplně celá rodina.

Společná rodinná turistika

Velkým zážitkem může být také společná procházka na čerstvém vzduchu. Mnohým bude možná stačit zámecký park, ale tím možnosti v okolí rozhodně nekončí. Z hotelu je to totiž velmi blízko do Žďárských vrchů, což je jedna z ekologicky nejčistších a nejzachovalejších částí naší republiky doslova prošněrovaná stovkami kilometrů nádherných turistických tras, které se vinou podél velkolepých skalních útvarů.

Klidné večer v historických kulisách

Pobyt na zámku je především sám o sobě velkým zážitkem. Děti i rodiče budou nadšení ze prostorných a velkolepých zámeckých pokojů, skvělého výběru jídla a společných prostorách, které jsou mimo jiné doplněny o obrazy starých mistrů. Obrovskou oblibu si i mezi dětmi získalo také zámecké Spa by L’Occitane, které mohou děti do deseti let navštěvovat až do devatenácté hodiny.

V hotelu si pro hosty připravili taky unikátní Knihu zážitků, kde můžete vybírat spousty skvělých tipů na zajímavé výlety a program, který vám přátelský hotelový personál dokáže snadno zajistit. Jízda kabrioletem, projížďka na koni, let balónem a mnoho dalšího.

Publikováno: 02. 02. 2023

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam