Kurzy lezení dětí: Proč je adrenalinový sport vhodný i pro ty nejmenší?

Kurzy lezení dětí: Proč je adrenalinový sport vhodný i pro ty nejmenší?

Lezení na umělých a přírodních stěnách patří mezi sporty, jejichž popularita v posledních letech strmě stoupá. Důvodů, proč k této aktivitě tíhne stále více lidí, je celá řada. Za zmínku však nestojí jen cenová dostupnost, ale především míra vzrušení, jakožto i příznivý dopad na psychickou a fyzickou stránku. K nadšencům, kteří si pravidelně oblékají lezecký sedák, přitom nepatří jen dospělí. Lezení je činnost, které se mohou věnovat i děti, a to dokonce od velmi útlého věku. Pokud máte doma prcka, který by si rád nevšední sport vyzkoušel, rozhodně mu to nerozmlouvejte.

Proč je lezení vhodné i pro děti?

Nebylo by lepší (a bezpečnější) vypustit dítko někam na hřiště? Určitě ne. Pod dohledem zkušených a svědomitých instruktorů je lezení dětí naprosto bezpečné a rizika minimální. Šance, že se vám domů dítě vrátí se zlomenou rukou či nohou, je nakonec mnohem větší na zmíněném hřišti, kde se ratolest kolikrát pohybuje naprosto bez dozoru.

Lezení je, vzhledem ke své povaze, prospěšné při vývoji těla i ducha. Děti, které se tomuto koníčku věnují, se rychleji naučí zodpovědnosti a uvážlivého rozhodování. Mimo to naberou na síle a užijí si spoustu zábavy.

Přihlaste své dítě do RockJoy, nebudete litovat

Předpokládáme, že své dítě nehodláte svěřit někomu, kdo má s lezením minimální zkušenosti. V tom případě zamiřte do horolezecké školy RockJoy, která pořádá široké spektrum kurzů, včetně lezení pro děti.

Kurz je koncipován tak, aby děti využili veškerý čas na lezení. Pořádá se v menších skupinkách (kvůli individuálnímu přístupu) a malí účastníci se naučí základní lezecké a jistící techniky. Zároveň se věnují boulderingu, což je specifický styl lezení v malé výšce nad matrací a bez jištění.

Instruktoři z horolezecké školy RockJoy jsou profesionální sportovci s mnohaletými zkušenostmi. Chcete-li se o kurzech dozvědět podrobnější informace, pokračujte na www.rockjoy.cz.

Publikováno: 23. 08. 2015

Kategorie: Děti

Autor: Adam

Tagy: horolezecká škola | lezení kurzy pro děti