Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Finance

Dražba nemovitostí aneb Jak získat nový byt či dům výrazně levněji?

Toužíte po vlastním bydlení, ale nemůžete si dovolit nemovitost za běžnou cenu? Možnost, jak získat byt, dům, ale i rekreační objekt či pozemek, představuje dražba, v rámci které se prodávají nemovitosti zabavené v exekučním řízení. Jedná se o transparentní a naprosto bezpečný proces, jejž můžete podstoupit i z pohodlí domova. Kolik ušetříte a jaké jsou další výhody?

Skutečnou cenu nemovitosti určí dražitel

Za normálních okolností, tedy v případě prodeje běžným způsobem, si prodejce nemovitosti stanovuje vlastní cenu. V rámci dražby nemovitosti se položky prodávají za objektivně stanovenou částku na základě znaleckého posudku. Ta je navíc ponížena zhruba o třetinu – dražba nemovitosti v exekuci tak začíná na cca dvou třetinách stanovené ceny.

Další nespornou výhodou pořízení nemovitosti v dražbě je fakt, že exekuční dražby nemovitosti probíhají dle zákonem stanovených pravidel a kupující se nemusí obávat jakýchkoliv nesrovnalostí. Jedná se o velmi bezpečnou formu koupě reality.

Průběh dražby nemovitosti v kostce

Seznam aktuálně dražených položek uvádí portál dražeb nemovitostí. Draží se dvěma způsoby – s přímou účastí dražitelů v dražební místnosti příslušného exekutorského úřadu nebo online – v rámci tzv. elektronické aukce. Virtuální dražba nemovitosti má prakticky stejný průběh jako dražba s přímou účastí.

V obou případech se dražby může zúčastnit každý, kdo dosáhl plnoletosti a je způsobilý jednat sám za sebe. Dražit může také osoba pověřená na základě plné moci.

Dražební jistota

Zájemce o nemovitost v dražbě musí počítat se složením zálohy – dražební jistoty. Konkrétní částka je vždy uvedena v dražební vyhlášce a lze ji zaplatit v hotovosti bezprostředně před konáním dražby nebo převodem na účet (v dostatečném předstihu, aby byla připsána nejpozději dva dny před zahájením dražby). Výherci dražby se částka odečte od ceny nemovitosti, ostatním je neprodleně vrácena.

Další praktické informace ohledně dražby a exekuce nemovitostí najdete na portálu drazba-nemovitosti.com.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *