Dražby nemovitostí v exekuci pomohou získat objekt k bydlení, rekreaci i podnikání

Dražby nemovitostí v exekuci pomohou získat objekt k bydlení, rekreaci i podnikání

Pořídit si vlastní nemovitost není dnes vůbec snadné. Ceny v posledních letech výrazně stouply, koupě nemovitosti je tak pro mnohé spojena s nutností zadlužit se na dlouhou řadu let. Patříte mezi ty, které nijak neláká představa, že budou až do stáří splácet hypotéku, přitom ale toužíte po vlastním domku, bytu či chalupě? Když na to půjdete od lesa, můžete výrazně ušetřit.

Zúčastněte se dražby nemovitostí v exekuci

Aktivně hledejte vhodné nemovitosti a neomezujte se na jediný zdroj. Kromě nabídek developerů, realitních kanceláří a soukromé inzerce sledujte i dražby nemovitostí v exekuci. Právě v nich totiž můžete najít ten pravý dům, byt i chatu či chalupu k rekreaci. A pokud podnikáte, může vám právě dražba nemovitostí v exekuci pomoci získat objekt vhodný pro novou kancelář, dílnu, prodejnu, restauraci či penzion.

Co byste měli vědět, než půjdete dražit

Rozhodli jste se zúčastnit se dražby domů v exekuci? Pak vás nejspíš zajímá, jak probíhá dražba nemovitosti. Je to jednoduché a hravě vše zvládnete. Stačí dosáhnout věku 18 let a složit dražební jistotu. Nemůžete-li se dostavit osobně, lze vyslat namísto sebe zmocněnce. Kromě dlužníka, jeho manžela nebo manželky, soudních exekutorů, soudců a jejich zaměstnanců se dražby může zúčastnit kdokoli, dostačuje splnění obou uvedených podmínek. Dražba vždy probíhá v přesně stanoveném termínu na určeném místě. Konkrétní údaje najdete v dražební vyhlášce. Tu vždy sestavuje exekutor, který konkrétní dražby a exekuce nemovitostí řeší. Po složení jistoty dostanete číslo, a pak už můžete dle svého uvážení přihazovat u vybraných nemovitostí. V případě, že nebudete úspěšní, získáte svou dražební jistotu zpět. Alternativou je také dražení přes internet, případně internetová aukce.

Publikováno: 14. 08. 2020

Kategorie: Finance

Autor: Adam