Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Jak správně vybrat dveřní kování

Dveře jsou duší každého interiéru. Nebo je to jinak? V každém případě jsou to právě ony, na nichž při vstupu do místnosti ulpí váš zrak. A vzhledem k tomu, že první dojem je ten nejdůležitější, by měly dveře adekvátně reprezentovat váš vytříbený vkus. Dnes se však zaměříme na její zdánlivě nepodstatnou součást. Detail, který může celkový dojem z nových dveří umocnit, ale také naopak zcela pokazit. Něco nám říká, že dnes budete mít kliku!

Z úvodu jste pravděpodobně poznali, že řeč nebude o ničem jiném než o kování. Nejprve vám však prozradíme, podle čeho se při výběru kliky řídit.

Kování by mělo v prvé řadě korespondovat s dveřmi. V opačném případě nebudete s výsledkem nikdy spokojeni a to ani tehdy, pokud se vám oba prvky samostatně líbí. Vzhledem k široké nabídce však nebudete mít se sladěním kování a dveří problém. A nezáleží na tom, jestli je se interiér nese v duchu nejnovějších trendů, nebo je naopak zařízen v dobovém stylu.

Stitove kovaniDalším atributem, který je při výběru kování velmi důležitý, je rozteč. Tedy vzdálenost od středu kliky ke středu otáčení vložky, při čemž na tuzemském trhu jsou k mání kování s roztečí 72 mm, 90 mm a 92 mm. A nezapomeňte přeměřit tloušťku dveří, na základě které zvolíte správnou délku cylindrické vložky.

Co se designového provedení týče, kování se vyrábí ve dvou variantách, které se liší délkou kliky a typem zámku. U štítového kování připadá na kliku a zámek jediný díl, v případě rozetového kování (například kování Vision-R)  jsou prvky odděleny. Počet dílů nemá na funkci vliv a výběr je proto otázkou osobního vkusu a estetického cítění. Neměli byste však zapomínat nato, že klika patří mezi nejvíce namáhané prvky a v žádném případě však nepodceňujte materiál, ze kterého je kování vyrobeno. Precizně zpracované kování z kvalitního materiálu vám bude věrně sloužit i několik desítek let.

A jak vypadá kvalitní kování v praxi? Udělejte si chvíli čas a prozkoumejte rozsáhlou nabídku u největšího tuzemského prodejce na www.kovani-design.cz. Najdete v ní cenově dostupné, ale i luxusní kování od renomovaných českých i zahraničních výrobců a spoustu užitečných doplňku. Zda si vyberete populární kliky Cobra, Tupai, Mariani nebo třeba MP kování, je jen na vás. A nechybí ani kované kování z ušlechtilé oceli, které ocení především majitelé objektů s historickým nádechem. To vše za bezkonkurenční ceny a s poštovným zdarma!