Druhý autoklíč: Zdánlivý luxus, který oceníte

Druhý autoklíč: Zdánlivý luxus, který oceníte

Také jste z těch, kteří už s nedočkavostí a s průvodcem a mapou v ruce vyhlíží, do které země bude možné vyrazit jako první? Čekání si můžete zkrátit řešením praktických organizačních záležitostí, jako třeba za jakého letiště bude možné se do vaší vysněné destinace dostat a jakým způsobem se na něj dopravit. Do všech destinací se samozřejmě lze dopravit vlakem či autobusem, pokud však cestujete v noci či nad ránem (jak je u dopravců jako Ryanair nebo Wizzair zvykem), potom se jako ideální varianta jeví cesta autem, které lze za slušnou cenu zaparkovat na hlídaných parkovištích v okolí letiště.

S bezpečím svého čtyřnohého miláčka si nemusíte příliš lámat hlavu, jelikož drtivá většina parkovišť disponuje oploceným areálem, kde je vaše auto neustále pod dohledem.

Pokud však cestujete tzv. na lehko jen s příručním zavazadlem a víte o sobě, že jste tak trochu zmatkař, budete si muset dát velký pozor na svoje autoklíče. Mít je totiž neustále v kapse není především během léta možné, do peněženky se obvykle nevejdou, a tak jediným místem zůstává váš batoh. S tím se však v průběhu cesty může stát ledacos a nemusí to ani vždy být vaší vinou.

Existuje cesta z tohoto potenciálního problému? Jestliže cestujete minimálně ve dvou, můžete riziko ztráty výrazně minimalizovat tím, že si na cestu vezmete i druhou sadu autoklíčů. Druhý klíč se může jevit jako zbytečný luxus, nicméně sečteme-li všechny benefity, které s sebou druhá sada klíčů přináší, nejeví se investice do výroby autoklíče v hodnotě zhruba dvou tisíc korun do výroby autoklíčů jako nikterak vysoká nebo přehnaná. Druhý klíč můžete často nechat také v kanceláři provozovatele parkoviště a nechat si auto v době své nepřítomnosti třeba umýt nebo vysát.

Pokud druhou sadu klíčů od auta ještě nevlastníte, možná oceníte také možnost nechat si vyrobit vystřelovací klíč, který se při čekání na zpožděný spoj může stát skvělou antistresovou pomůckou. Životnost klíče tím samozřejmě neprodloužíte, ale ani výrazně nezkrátíte.

Publikováno: 02. 02. 2021

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam