Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Technika

Začínáte s chovem zvířat? V tom případě se neobejdete bez elektrického ohradníku!

Jaro se blíží mílovými kroky a chovatelé mají nejvyšší čas, aby dali do pořádku pastviny a výběhy, na kterých se během roku zvířata volně pohybují. Především by se měli zaměřit na opravu elektrického ohradníku, bez kterého by chov mnohdy ani nebyl možný. Plánujete-li s chovem koní, skotu, ovcí či jiných zvířat teprve začít, zbystřete pozornost. Bez elektrického ohradníku se totiž zřejmě neobejdete ani vy. Netušíte-li, co si máte pod tímto pojmem představit, nevadí. Od toho jsme tady my. Se zařízením jste se však pravděpodobně už někdy v životě setkali – patří mezi nejpoužívanější typy oplocení pastvin a výběhů vůbec a oproti jiným typům ohrad má celou řadu výhod.

Nepodceňujte kvalitu komponentů

Elektrický ohradník může mít hned několik podob, ale vždy se skládá ze zdroje impulsů, uzemnění, vodiče, přívodu k ohradě, tyček nebo sloupků a izolátoru. Neobejdete však také bez spojek na propojení vodičů, napínáků a dalších nezbytných prvků, bez kterých by realizace nebyla možná. Výrazně nedoporučujeme zařízení vlastní výroby, které může mít v případě nehody nedozírné následky. Vzhledem k povaze zařízení se vyplatí vsadit na kvalitní materiály a komponenty, které zaručí správné fungování a minimální poruchovost. Jedním z předních specialistů na elektrické ohradníky je i společnost Kamír & Co s.r.o., která nabízí kompletní sortiment testovaný na vlastní farmě. Komponenty si lze objednat také prostřednictvím e-shopu kamir.cz, jehož součástí je i šikovný konfigurátor. Ten vám na základě vašich vstupních požadavků doporučí vhodný typ ohradníku a poskytne dostatek informací o jeho jednotlivých částech.

Výhody elektronického ohradníku

A jaké jsou jeho největší výhody a proč byste měli elektronický ohradník upřednostnit přes stavbou dřevěného oplocení? Realizace je zpravidla mnohem levnější než stavba vysokého oplocení a kromě toho, že zvířatům efektivně brání v útěku, je i účinnou ochranou před predátory.