Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Technika

Začínáte s chovem zvířat? V tom případě se neobejdete bez elektrického ohradníku!

Jaro se blíží mílovými kroky a chovatelé mají nejvyšší čas, aby dali do pořádku pastviny a výběhy, na kterých se během roku zvířata volně pohybují. Především by se měli zaměřit na opravu elektrického ohradníku, bez kterého by chov mnohdy ani nebyl možný. Plánujete-li s chovem koní, skotu, ovcí či jiných zvířat teprve začít, zbystřete pozornost. Bez elektrického ohradníku se totiž zřejmě neobejdete ani vy. Netušíte-li, co si máte pod tímto pojmem představit, nevadí. Od toho jsme tady my. Se zařízením jste se však pravděpodobně už někdy v životě setkali – patří mezi nejpoužívanější typy oplocení pastvin a výběhů vůbec a oproti jiným typům ohrad má celou řadu výhod.

Nepodceňujte kvalitu komponentů

Elektrický ohradník může mít hned několik podob, ale vždy se skládá ze zdroje impulsů, uzemnění, vodiče, přívodu k ohradě, tyček nebo sloupků a izolátoru. Neobejdete však také bez spojek na propojení vodičů, napínáků a dalších nezbytných prvků, bez kterých by realizace nebyla možná. Výrazně nedoporučujeme zařízení vlastní výroby, které může mít v případě nehody nedozírné následky. Vzhledem k povaze zařízení se vyplatí vsadit na kvalitní materiály a komponenty, které zaručí správné fungování a minimální poruchovost. Jedním z předních specialistů na elektrické ohradníky je i společnost Kamír & Co s.r.o., která nabízí kompletní sortiment testovaný na vlastní farmě. Komponenty si lze objednat také prostřednictvím e-shopu kamir.cz, jehož součástí je i šikovný konfigurátor. Ten vám na základě vašich vstupních požadavků doporučí vhodný typ ohradníku a poskytne dostatek informací o jeho jednotlivých částech.

Výhody elektronického ohradníku

A jaké jsou jeho největší výhody a proč byste měli elektronický ohradník upřednostnit přes stavbou dřevěného oplocení? Realizace je zpravidla mnohem levnější než stavba vysokého oplocení a kromě toho, že zvířatům efektivně brání v útěku, je i účinnou ochranou před predátory.