Extrémní podmínky vyžadují chytré řešení: Nejen při sportování vás ochrání termo prádlo

Extrémní podmínky vyžadují chytré řešení: Nejen při sportování vás ochrání termo prádlo

Bez ohledu na to, zda provozujete vrcholový sport, nebo jen rádi posouváte vlastní limity a provozujete ve svém volném čase outdoorové aktivity, byste měli myslet na své pohodlí. Být v suchu a teple je naprostý základ. Ale jak toho docílit, a navíc zabránit nadměrnému pocení? A když už se zpotíte, jak pot odvést do vnější vrstvy oblečení, kde se opaří? Odpovědí na tyto otázky je funkční prádlo. Díky moderním technologiím jsou naše životy mnohem jednodušší. Platí to i v oblasti sportovního oblečení, které je určeno pro rekreační sportovce, poloprofesionály i profesionály. Ať už patříte do kterékoliv skupiny, termo prádlo vám poskytne adekvátní komfort. Budete se díky němu cítit příjemně a sportování si užijete.

Co je to funkční prádlo?

Funkční spodní prádlo se od prádla klasického liší tím, že je vyrobeno z jiných materiálů. Obvykle jde o kvalitní materiály na bázi tzv. „knotového efektu“ - odvodu vlhkosti směrem od těla do vnější vrstvy oblečení, kde se vlhkost pozvolna odpaří. Proto se k výrobě prádla používají speciálně tvarovaná vlákna s povrchovou úpravou, která zabraňuje vsakování vlhkosti. Další výhodou knotového efektu je odvod vlhkosti. Platí zde přímá úměra, tedy že se zvyšující se tělesnou aktivitou roste i rychlost odvodu potu.

Antibakteriální vlastnosti a chladivý efekt

V případě funkčního prádla však nejde „jen“ o odvod potu a termoregulaci. Některé technologie propůjčují vláknům i jiné vlastnosti. K nejžádanějšímu oblečení patří to s antibakteriálním a chladivým efektem. Toho je dosaženo pomocí nanočástic stříbra, případně jejich kombinace s vlákny Coolmax. A kde kvalitní funkční prádlo, termo ponožky a další skvělé věci seženete? Poohlédněte se po nich přímo u českého výrobce, který se již více než 10 let zbývá vlastním výzkumem a právem patří ke špičce v oboru. Více na www.nanosilver.cz.

Publikováno: 16. 12. 2017

Kategorie: Móda

Autor: Adam

Tagy: funkční prádlo | nanostříbro | termo prádlo