Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

Dobrý respirátor mimo jiné i pořádně těsní

Za pár měsíců to už budou dva roky, co se svět zastavil kvůli Covidu a ani po tak dlouhé době to nevypadá, že by se mělo v brzké době všechno vracet zase do pořádku. To mimo jiné znamená chodit na testy a nosit ochranu přes dýchací cesty, nejčastěji ve formě respirátoru.

Jsou nejlepším možný řešením

Roušky dokáží zachytit pouze kapénky, nicméně dobrý respirátor by měl fungovat i proti rozličným virózám včetně čínského viru. Ne každý respirátor je však dobrý. Hlavně modely čínské provenience se často netěší kdovíjak velké kvalitě.

Číňané sice říkají, že jde o plně funkční ochranu, nicméně řada evropských, ale i amerických testů říká něco jiného. I přesto jsou takovéto produkty u nás běžně k dostání.

Chcete-li však mít na obličeji něco opravdu kvalitního, vyberte si některý z respirátorů FFP2, případně ještě o jeden stupínek vyšší model. Cenově jsou si často velice podobné s výrobky z pocházejícími z Číny a někteří producenti, například firma GOOD MASK, dokonce nabízí zájemcům pár vzorků zdarma.

Alternativou pak mohou být různé nano roušky, respektive nákrčníky. Ty se dají dokonce i prát, i když jen párkrát. Posléze už ztrácí účinnost. Vzhledem k ceně nákrčníků, která se pohybuje okolo jedné tisícovky korun, se nejedná o příliš ekonomickou volbu.

Je důležité mít respirátor správně nasazený

Pokud jsou respirátory opravdu kvalitní, měly by vás ochránit před případným nakažením. Musíte ho však mít nasazený správně. Hodně lidí si vůbec nezakrývá nos, což je rovno tomu nemít nasazený respirátor vůbec.

Ten by naopak měl dokonale přilnout k tváři. Zdali tomu tak je či nikoliv poznáte docela jednoduše. Stačí se nadechnout a udělat hluboký výdech. V případě, že nikde neuniká vzduch, jste dokonale chráněni. Toto cvičení byste měli absolvovat pokaždé, když si respirátor nasazujete. Jen tak bude skutečně fungovat.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *