Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Foukaná izolace snižuje výdaje za energie a zvyšuje tepelný komfort bydlení

K nejvyšším výdajovým položkám českých domácností patří energie potřebná k vytápění. Podle statistik jde až o 75 % z celkového množství, ale v praxi lze toto číslo výrazně snížit pomocí kvalitně provedené tepelné izolace. K realizaci opatření vedoucího k minimalizaci úniku tepla vedou i jiné důvody – celkové zvýšení tepelného komfortu a výrazné omezení hluku z ulice.

Kolik můžete díky izolaci ušetřit?

Nejvíce platí za teplo obyvatelé starších domů postavených před rokem 1980 z plných pálených tašek. Tyto domy zpravidla nemají žádnou tepelnou izolaci a teplo z nich uniká přes tenké obvodové zdivo, netěsnící okna, sklepení a střechu. Právě ta má na celkovém úniku tepla čtvrtinový podíl. Díky celkovému zateplení domu lze snížit výdaje za energie o 30 – 50 %.

Návratnost investice do celkového zateplení je pro spoustu lidí příliš dlouhá. V takovém případě je schůdnějším řešením rozložení jednotlivých fází po dobu několika let. Nejdříve je vhodné provést izolaci střechy, která patří k nejkritičtějším místům domu. Ideální je tzv. foukaná izolace, jejíž realizace je snadná a rychlá. Dobra návratnosti investice se pohybuje kolem 3 – 5 let.

Proč se rozhodnout pro foukanou izolaci?

Zateplení lze provést různými způsoby a k těm nejefektivnějším patří zmíněná foukaná izolace. Využívá se k zateplení stropů, sádrokartonových podhledů, šikmin i dutých sádrokartonových příček.

Foukaná izolace nabízí množství výhod, mezi které patří dokonalá výplň požadovaného prostoru, absence tepelných mostů a podstatně rychlejší návratnost investice než u jiných forem izolací. Jedinečná je již samotná metoda aplikace – izolační materiál se foukáním dostane i do dutin a hůře dostupných míst.
Minerální vlna je objemově a tvarově stálá, nesaje vodu a odolá všem plísním. Zároveň přispívá k lepší požární bezpečnosti objektu, protože se začíná tavit až při teplotě kolem 2000 °C.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.