Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Víte, na co jde 75 % vašich výdajů za energie? Na vytápění!

Věděli jste, že průměrná česká domácnost vynaloží ¾ veškerých výdajů za energie na vytápění? A to dokonce i přesto, že jde o sezónní záležitost? Naštěstí existuje několik způsobů, jak náklady snížit a jedním z těch nejefektivnějších je kvalitní tepelná izolace. Její výhoda tkví nejen v úspoře výdajů za energie, ale i celkovém zvýšení komfortu bydlení. Díky izolaci vás už nebude zužovat nadměrný hluk z okolí a zvýší se průměrná teplota v interiéru. Zdaleka nejvíce tepla unika z cihlových domů. Jejich obyvatelé mají dvě možnosti – platit horentní sumy za energie nebo mrznout. Ze starších domů však teplo uniká také skrze okna, sklep a střechu. Ta má na celkovém úniku dokonce čtvrtinový podíl.

Zateplení pěkně od podlahy, pardon, od střechy

Zateplení je perfektním řešením, jak udržet teplo tam, kde ho potřebujeme, ale bohužel se neobejde bez poměrně vysoké vstupní investice (doba návratnosti činí 15 až 30 let). Rozhodnete-li se dům zateplit postupně, měli byste proto začít nejproblematičtější částí domu – zmíněnou střechou. A proč právě střechou? Vzpomeňte si na hodiny fyziky, kdy se vám kantoři snažili vysvětlit, že teplý vzduch stoupá směrem vzhůru. Správně, to samé se děje i u vás doma.

Levná a velmi kvalitní izolace? Přece ta foukaná!

V případě střechy se stále častěji využívá takzvaná foukaná izolace, které je velmi efektivní a zároveň levná. Její aplikace je snadná a během realizace nevzniká spousta nežádoucího odpadu, jak je tomu v případě jiných materiálů. Kompletní zateplení střechy vám nepotrvá více než pár hodin (nebydlíte-li na zámku :-)) a můžete se těšit na unikátní vlastnosti, které foukané izolaci ještě přidávají na atraktivitě – je nehořlavá a odolná vůči škůdcům a plísním. Kromě toho se pyšní dlouhou životností a stále si drží původní tvar. Investice do foukané izolace se vám vrátí v průběhu následujících 3 – 5 let.