Tipy, jak vybrat oblečení pro kuchaře

Tipy, jak vybrat oblečení pro kuchaře

Výběr správného oblečení je pro kuchaře zásadní, aby vypadal profesionálně a cítil se při práci pohodlně. Vhodně zvolený outfit chrání před horkem, rozlitými tekutinami a dalšími nebezpečími v kuchyni a zároveň pomáhá k co nejlepšímu dojmu. V tomto článku najdete několik základních tipů, jak si při výběru oblečení pro kuchaře počínat.

Hledejte si odolné látky

Vybírejte si kuchařské oblečení z tkanin, jako jsou bavlna, polyester a plátno. Jsou odolné a vydrží teplo, rozlité tekutiny i časté praní. Naopak se snažte vyhnout látkám, jako jsou hedvábí, len a vlna - mohou se snadno poškodit.

Preferujte prodyšné tkaniny

Pro kuchaře jsou důležité prodyšné tkaniny, protože budete pracovat v horkých a vlhkých kuchyních. Hledejte látky, jako jsou bavlna, len a plátno - umožní cirkulaci vzduchu a pomohou vám udržet chlad.

Vsaďte na tmavé barvy

Tmavé barvy jsou pro kuchaře nejlepší, jelikož skryjí případné skvrny nebo cákance, které mohou při práci vzniknout. Pokud je to možné, snažte se vyhnout světlým barvám, protože na nich mohou být snadno vidět případné skvrny nebo nečistoty.

Volte dlouhé rukávy

Košile s dlouhými rukávy jsou pro kuchaře nezbytné, protože chrání ruce před horkem, rozlitými tekutinami a cákanci. Hledejte kuchařský rondon s manžetovými rukávy, ten vám při práci nebude překážet.

Noste zástěru

Zástěra je pro kuchaře nezbytnou součástí oděvu, protože chrání oblečení před rozlitím a postříkáním. Hledejte takovou, která je lehká a vyrobená z odolné tkaniny, viz výše uvedené tipy. Dodržováním těchto tipů zajistíte, že budete při práci v kuchyni vypadat profesionálně a zároveň se budete cítit pohodlně. Se správným oblečením zůstanete v bezpečí, odvést dobrou práci a budete při tom vypadat skvěle. Kompletní nabídku oblečení pro kuchaře najdete v e-shopu fomi.cz.

Publikováno: 21. 01. 2023

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam