Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Jídlo

Frantoi Cutrera – špičkový olivový olej se sicilským rodokmenem

Na přítomnost olivového oleje jsme již zvykli docela dávno. Na rozdíl od národů, jejichž kuchyně je s olivovým olejem pevně spjata od samého počátku, se bohužel v sortimentu olivových olejů příliš nevyznáme. Nedokážeme odlišit skutečně kvalitní produkty od těch, u kterých by si zkušení kuchaři ani nevšimli. Právě proto je nám ctí představit produkty Frantoi Cutrera, které patří k nejkvalitnějším olivovým olejům na světě. Na českém trhu se objevily teprve nedávno, ale okamžitě si získaly srdce všech gurmánů.

Frantoi Cutrera je firma rodinného charakteru a její kořeny jsou pevně spjaty se Sicílií. Zde vlastní přibližně 50 hektarů pozemků v regionu Chiarmonte Gulfi, v samotném srdci pohoří Iblea. Ve vlastnictví firmy jsou nejen věhlasné olivové háje, ale také větrný mlýn, který neustále zdokonaluje.

Nejkvalitnější suroviny, které rostou s minimálním lidským zásahem, v kombinaci s přísně kontrolovaným výrobním procesem jednoduše musí vyústit v dokonalý olivový olej. Lisování extra panenských olejů probíhá za studena na čistě mechanických kamenných mlýnech. Autenticitu vybrané řady olivových olejů od roku 2000 garantuje známka Denominazione di Origine Protetta (D.O.P.). Mimo jiné každoročně sklízí prestižní ocenění na mezinárodních degustačních soutěžích po celém světe.

Kompletní informace o jednotlivých produktech (tedy to, jak byl olej vyroben, jak chutná a jaké je jeho využití v kuchyni) najdete na oficiální prezentaci na www.frantoicutrera.cz. Momentálně jsou k mání ve variantách:

Primo DOP – výstavní olej s rodokmenem

Primo Fine – extra panenský olivový olej lisovaný výhradně z odrůdy Tonda Iblea

Primo Bio – certifikovaný olej, který vznikl velmi citlivým přístupem k zemědělství

Grand Cru – královská řada jednodruhových olejů z odrůd, které jsou pro Sicílii typické

Frescolino – nefiltrovaný extra panenský olej

Selezione Cutrera – ročníkový výběr nejlepších odrůd

A nechybí ani speciální řada ochucených olejů, které jsou vhodné především pro začátečníky, kteří s olivovým olejem nemají příliš mnoho zkušeností. Budete-li chtít někomu udělat radost, nepřehlédněte dárkovou kolekci olivových olejů, která čítá 6 mono kultivarů z řady Grand Cru.

001b