Hasící přístroje: Proč je dobré mít je doma i v autě?

Hasící přístroje: Proč je dobré mít je doma i v autě?

Oheň je dobrý sluha, ale špatný pán. Někdy stačí chvilka nepozornosti a je na střeše... anebo v kuchyni, obýváku a kdekoliv jinde. Požár může způsobit nedozírné škody a to nejen na majetku, ale také na zdraví. Než dorazí hasiči, nabude mnohem větších rozměrů. A přitom by stačilo, kdybychom měli po ruce hasící přístroj....

Pořiďte si hasící přístroj i v případě, že vám to zákon nepřikazuje

Česká legislativa přesně vymezuje, na kterých místech musí být hasící přístroje v pohotovosti. Příkladem budiž obytné prostory, které byly postaveny po roce 2008. To však v žádném případě neznamená, že by si obyvatelé starších domů neměli taky jeden pořídit. Naopak mohou předejít rozvoji požáru již v počáteční fázi. „Hasičák“ se vám bude hodit také v kufru osobního automobilu. A to nejen v případě nehody, které se zúčastníte. Možná, že zachráníte život někomu dalšímu.

Základní typy hasících přístrojů

Hasící přístroje vypadají na první pohled stejně, ale v praxi mohou mít úplně jiné vlastnosti. S některým uhasíte hořící olej nebo jiskřící elektrickou skříň, s jiným by vám ale při hašení hrozila smrt nebo přinejmenším úraz. K hašení organických látek (např. dřevo, papír apod.) se používají vodní hasící přístroje. Naopak je nelze použít tam, kde požár způsobila elektřina. Ten uhasíte práškovým přístrojem, který lze použít také na hašení požáru automobilu nebo průmyslovém objektu. V laboratořích, skladech a jiných místech s výskytem hořlavých chemikálií se používají sněhové hasící přístroje. Zároveň nachází uplatnění v prostorách, kde se skladují potraviny.

Nakupujte jen u renomovaných prodejců

Rozhodnete-li se pro pořízení hasícího přístroje, poohlédněte se po něm u specializovaného prodejce, který nabízí kvalitní certifikované zboží. Můžete si ho objednat také z pohodlí domova na Hascentrum.cz, nicméně počítejte s nutností osobního odběru – tento typ zboží nelze s ohledem na bezpečnostní požadavky posílat prostřednictvím pošty ani kurýra. Kvalifikovaní pracovníci Hascentra vám s výběrem vhodného hasičáku rádi poradí.

Publikováno: 15. 02. 2015

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam

Tagy: hasící přístroje | typy hasících přístrojů