Reklama

Stříbrné mince

Uložte své peníze někam, kde to má smysl. Investujte do stříbra.

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Auto-moto

Mercedes-benz Atego: Spolehlivé a praktické lehké nákladní vozidlo

Poohlížíte se po nákladním vozidle a nejste si jisti, do jaké značky a konkrétního modelu vložit svou důvěru? V případě lehkého náklaďáku Mercedes-Benz Atego s celkovou hmotností 6,5 až 16 tun nebudete litovat. Druhá generace populárního vozu je na českém trhu k mání již od roku 2013 a může se stát součástí vašeho vozového parku. Za pozornost však stojí také nákladní vozy první generace, které jsou v prodeji za dostupné ceny.

Atego označuje řadu lehkých nákladních vozidel se čtyř a šesti válcovými řadovými motory. Standardní nabídka čítá čtyři různé velikosti kabin – kratší kabinu S, prodlouženou kabinu S, dlouhou kabinu L a dlouhou vysokou kabinu L.

Mercedes-Benz Atego se vyrábí s dvouosým podvozkem a dvěma typy pohonu. Zda zvolíte pohon zadní nápravy 4×2, nebo pohon obou náprav 4×4, je na vás.

Nákladní vozy Atego byly uvedeny na trh v roce 1998 jako náhrada řady Mercedes-Benz LN. Rok poté si značka vysloužila prestižní titul Truck of the year 1999, který získala také v roce 2011. Atego první generace prošlo v roce 2004 faceliftem a na konci roku 2012 byla představená druhá generace. Náklaďáky New Atego disponují motory odpovídající normě Euro 6.

Je libo hybridní nákladní vozidlo?

Mercedes Atego se vyrábí také v hybridní verzi, v rámci které je standardní naftový motor 4,8 l o výkonu 160 kW podporován elektrickým motorem o výkonu 44 kw. Elektromotor má napájení řešené přes vzduchem chlazené lithium-iontové akumulátory. Nechybí systém start stop či automatizovaná převodovka.

Díky systému start-stop jsou emise CO2 výrazně nižší. Zařízení umožňuje vypnutí motoru vždy, když nákladní vozidlo zastaví. Například v koloně nebo na křižovatce. Technologie nachází využití především ve městech a podílí se na celkovém snížení míry znečištění ovzduší.

Kde se po nákladním vozidle Mercedes-Benz Atego poohlédnout?

Modelovou řadu Atego, ale také zástupce ostatních značek – například tahač Renault a mnohá další nákladní vozidla najdete u specializovaného prodejce dopravní a nákladní techniky na www.actir.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *