Hledáte konkrétní druhy šroubů? Vyberte si je v e-shopu TME

Hledáte konkrétní druhy šroubů? Vyberte si je v e-shopu TME

Obsah článku:
  1. Druhy šroubů
  2. Šrouby z TME
Šrouby jsou základní součástí rozebíratelných spojů a používají se vždy s protikusem, kterým je matice. Případně se zasouvají do otvoru s již implementovaným závitem. Kde koupit právě ty druhy šroubů, které potřebujeme? Šroubové spoje využívají amatéři i profesionálové. Každá otočka posune šroub o veličinu, kterou je stoupání závitu. Šrouby bývají samosvorné, takže drží trvale bez povolení. U některých spojů, kde dochází k stálým otřesům, je nutné spoj proti samouvolnění ještě pojistit.

Druhy šroubů

Šroub charakterizuje typ materiálu, druh závitu, typ hlavy a drážka v hlavě. Dále též únosnost šroubu. Různé způsoby užití vyžadují různý tvar hlavy. Tradičními jsou šestihranné, válcové, půlkulaté, čočkové či zapuštěné. Používají se ale i různé okrasné, vratové a jiné speciální hlavy. K upínání je hlava buď tvarovaná (šestihran), nebo má drážku. Podle typu nářadí, které je pro utahování vhodným, má tvar standardní drážky pro plochý šroubovák, křížové drážky Pozidriv a Phillips, Torx, šestihranný Inbus, Robertson, Torq-Set, Tri-Wing a Spaner head. Jednotlivé druhy šroubů lišící se drážkou v hlavě se používají s různou frekvencí. Pokud jde o závity, nejběžnějším je metrický závit, dále též palcový. Méně užívanými bývají Whitworm, pancéřový, oblý či trapézový. Šrouby se též liší používaným materiálem, který se rozlišuje dle pevnostních tříd uhlíkových ocelí, či se vyrábí z korozivzdorných ocelí. Šrouby se používají i mosazné, z hliníkových slitin a z plastu. Pro různé oblasti existují různé populární šrouby. Typicky populárním šroubem je šroub s válcovou hlavou s vnitřním šestihranem pro inbus (někdy se nesprávně používá imbus). Má označení DIN 912.

Šrouby z TME

Bohatý sortiment šroubů dodává TME. E-shop má k dispozici 4639 typů šroubů od tak prestižních výrobců, jakými jsou Bossard, Kraftberg, Dremec, Dromet, Elesa+Ganter a další. V sortimentu jsou šrouby, ale též háčky, dorazové šrouby, lifting eye bolts, sady šroubů, objímky, montážní spojky, matice s okem, šrouby s okem i závitové tyče. Volit si lze dle závitu, délky šroubu i materiálu. Zde jsou v sortimentu šrouby z ocele, nerezavějících ocelí A1 i A2, z kalené oceli, kyselinovzdorné oceli A4, z brunýrované oceli, z polyamidu, plastu, mosaze i z hliníku. Vybírat lze dále podle typu drážky a její velikosti, druhu hlavy, stoupání závitu i podle norem (BN, ISO). Díky takto propracovanému parametrickému vyhledávání si lze snadno najít jakýkoliv šroub, který odpovídá našim požadavkům. Transfer Multisort Elektronik má v ČR republice svoji pobočku, TME Czech Republic. V e-shopu si objednáte nejen šrouby, ale i další, především elektronické součástky. Díky skvělým skladovým zásobám a perfektně zvládnuté logistice se zboží expeduje obratem. Zajímavé je i svojí cenou.

Publikováno: 29. 09. 2020

Kategorie: Technika

Autor: Adam