Hledáte luxusní hotel v Ostravě? Ubytujte se v bývalé šachtě Jan Maria

Hledáte luxusní hotel v Ostravě? Ubytujte se v bývalé šachtě Jan Maria

Nenechte se zmást nadpisem – čtyřhvězdičkový hotel Jan Maria sice vyrostl v místě bývalé šachty a na svých bedrech tak hrdě nese odkaz ostravského hornictví, ale na druhou stranu jde o luxusní podnik se vším, co k tomu patří. Pokud se v dohledné době chystáte do někdejšího ocelového města republiky, zvažte ubytování právě zde. Litovat rozhodně nebudete!
Důl Jan Maria je dnes již zaniklý černouhelný důl lokalitě Hranečníku (Slezská Ostrava). Vzpomínkou na bývalou šachu, která byla založena v roce 1852 Johannem Maria Wilczkem, je několik památkově chráněných budov. Dolování bylo ukončeno v roce 1963 a na místě zůstala budova strojovny a správní budova. Rekonstruované prostory se proměnily v luxusní hotel.
Hotel Ostrava Jan Maria je velmi specifické místo. Mísí se zde atmosféra dob dávno minulých s moderní tváří Ostravy. V každém případě jde o jedno z nejkomfortnějších ubytovacích zařízení – a navíc s vynikající strategickou polohou. Z hotelu se autem dostanete do centra města jen za pár minut. Kromě stylového ubytování si v hotelu Jan Maria užijete i z gastronomického hlediska. Luxusní restaurace Ostrava se samozřejmě také nese v hornickém duchu a gurmány potěší fakt, že se zde vaří z čerstvých a především regionálních surovin pocházejících z blízkých farem. Pokud si rádi pochutnáte na kvalitních bio potravinách, bude se vám restaurace Ostrava zamlouvat minimálně stejně jako prezidentovi Zemanovi. Ten v rámci návštěvy kraje ocenil jak kuchyni, tak zdařilou rekonstrukci. Nedílnou součástí hotelu Jan Maria je také čtyřdráhový bowling Ostrava s automatickými stavěči a skoringovým systémem Qubica. Zahrát si můžete i za speciálního osvětlení (tzv. glow efekt), a to je teprve zážitek. V rámci ubytování ve vyhlášeném ostravském hotelu si můžete dopřát i wellness a sportovní aktivity. Podrobnější info, možnost rezervace a spoustu přesvědčivých fotografií najdete na jan-maria.cz. Třeba se vám bude v hotelu Jan Maria líbit natolik, že zde proběhne i vaše svatba Ostrava!

Publikováno: 18. 02. 2019

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam