Hurá do kasína aneb jak na ruletu

Hurá do kasína aneb jak na ruletu

Kubánský doutník, kvalitní alkohol, krásné ženy a zpocení krupiéři. Koho by nelákalo ochutnat atmosféru v některém z vyhlášených kasín a pokusit se rozbít bank. V hollywoodských trhácích k tomu přece stačí tak málo. Vsadíte žeton na některé ze 37 čísel a rázem se z vás stane boháč. Ale jak je to ve skutečnosti? Lze vůbec ruletou vydělávat? Kdyby to bylo tak jednoduché, proč by majitelé kasín svou „živnost“ provozovali? Pohodlně se usaďte a podívejte se s námi do zákulisí nejoblíbenější hazardní hry na světě... Praotcem rulety je známý fyzik a matematik Blaise Pascal, který s myšlenkou hazardní hry přišel již v 17. století. Svou aktuální podobu však ruleta dostala až na přelomu v polovině 19. století, kdy se již těšila nebývalé popularitě. Ale jak tedy k hraní přistupovat?

Proč někteří hráči pravidelně vyhrávají?

V prvé řadě si musíte uvědomit, že kasíno nikdy neporazíte. Vzhledem k rozložení plátna je vždy v matematické výhodě a z dlouhodobého hlediska nemůže prohrát. Jak je ale možné, že si někteří hráči navzdory tomu pravidelně odnáší zajímavé částky? Důvod je prostý. Využívají více či méně důmyslné strategie, kterými se snaží výhodu rulety minimalizovat ve svůj prospěch. Herní systémy spočívají v systematickém způsobu sázení a postupném navyšování vkladů v případě prohry. Tito hráči spoléhají na to, že pravděpodobnost výherního spinu s každou další sázkou roste, ale ve skutečnosti je každý spin unikátní. Ruletní systémy by teoreticky mohly fungovat, ovšem jen za předpokladu neomezeného kapitálu. V praxi je běžné, že na ruletě padne obrovské množství stejných barev (či jakýchkoliv jiných typů sázek) za sebou a hráč s malým kapitálem dlouhou sérii neustojí. Máte-li však po ruce tučný obnos, jehož prohru si můžete dovolit riskovat, máte reálnou šanci, že si z kasína odnesete pěknou výhru. Ovšem za předpokladu, že provozovatel nenastaví limity sázek, což je ve mnoha kasínech běžné.

Klíčovou roli hraje sebekázeň

Další faktorem, který hraje podstatnou roli, je také psychika hráče. Nestanovíte-li si limity a budete-li hrát pod vlivem alkoholu nebo omamných látek, prohrajete i kalhoty. Z tohoto důvodu profesionální hráči preferují on-line kasína, kde nemusí čelit rušivým elementům. Doma se mohou dlouhé minuty rozhodovat o další sázce a nepřizpůsobovat se tempu krupiéra. Online kasína navíc umožňují i takzvané free-spiny, tedy spiny bez nutnosti položení sázky. Otázkou tedy je, zda lze při striktním dodržování systémů a pravidel ruletu porazit. Odpověď vás zřejmě nepotěší. Ruletu porazit nelze, ale na druhou stranu vám střídmé používání ruletních systémů zajistí dlouhou a zajímavou hru, při které se královsky pobavíte. A kdo ví, třeba si z kasína odnesete i nějaký ten žeton navíc... Soustu zajímavých informací o ruletě najdete na www.jaknaruletu.cz.

Publikováno: 09. 09. 2013

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam

Tagy: jak na ruletu | onlina kasina | ruleta návod | ruleta pravidla | ruleta systémy