Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

Elektronická cigareta aneb revoluce pochází z Číny

Vzpomínáte si ještě na letní Olympijské hry v Pekingu? Kromě fantastických výkonů, z nichž se mnoho zapsalo do Guinessovy knihy rekordů, zbylo po velkolepé události ještě něco – elektronické cigarety. Nevidíte souvislost? Je to jednoduché – Peking je jedno z nejznečištěnějších měst na světě a Číňané se snažili zlepši ovzduší tím, že vymysleli unikátní cigarety, které nedýmí. Efekt byl samozřejmě nulový a smog stejně intenzivní, ale i tak šlo o revoluční vynález, který způsobil malou revoluci.

Elektronická cigareta je šikovné zařízení, které se na první pohled od klasické cigarety příliš neliší. Na rozdíl od ní však není napěchovaná tabákem, ale speciální tekutinou zvanou e-liquid. Jde o nezávadnou směs, která se po „zažehnutí“ cigarety vypařuje. A právě v tom tkví největší rozdíl – nedochází k žádnému spalovaní a kuřák inhaluje „čistý“ nikotin a vydechuje páru. Zažívá stejné pocity, jako kdyby kouřil „pravou“ cigaretu. Ovšem bez karcinogenních látek.

Další výhodou je i značná úspora peněz. E-cigareta vyjde kuřáka z dlouhodobého hlediska mnohem levněji a ušetří i několik tisíc korun ročně.

Chcete-li začít kouřit zdravěji, ušetřit a zároveň se pokusit úplně přestat (elektronická cigareta je totiž jedním z nejefektivnějších způsobů, jak kouření výrazně omezit nebo se návyku zcela zbavit), vyvarujte se levným napodobeninám, které vám nenabídnou ani zdaleka takový požitek, jako kvalitní výrobky a navíc se velmi rychle porouchají. V takovém případě nemůže být o úspoře řeč.

Raději vsaďte na některý z luxusních a hlavně prověřených modelů, který prodává společnost Gallagher. Ta se prodejem elektronických cigaret a veškerého příslušenství zabývá již čtvrtým rokem a provozuje i kamennou prodejnu. Jde o jednu z prvních specializovaných společností vůbec a nabízí kuřákům pouze to nejlepší zboží. Pokud si s výběrem elektronické cigarety nevíte rady, nebojte se na prodejce obrátit – rád vám zodpoví všechny případné dotazy a nasměruje vás k vhodnému výrobku. Sortiment si můžete prohlédnout (a samozřejmě i nakoupit) v e-shopu e-cigaretabrno.cz.