Potřebujete nový počítač? Možná vám bude stačit repasovaný!

Potřebujete nový počítač? Možná vám bude stačit repasovaný!

Přišel čas na pořízení nového počítače. Ten stávající již neudrží tempo se zvyšujícími se nároky na výkon a stále častěji stagnuje v těch nejméně vhodných momentech. Pokud si bez počítače nedokážete přestavit každodenní život, neměli byste se inovaci bránit. Ale opravdu je nutná investice do zbrusu nového stroje? Třeba patříte do nemalé skupiny uživatelů, kteří si dost dobře vystačí i s repasovanou technikou.

Oprava a upgrade starého stroje? Nevyplatí se

Jako cenově nejdostupnější se jeví oprava a upgrade stávajícího počítače, ale pokud jde o starší stroj, je pravděpodobné, že již neseženete vhodné náhradní díly. Možnosti vylepšení jsou navíc výrazně omezené zastaralou základní deskou. Logicky hrozí, že se zanedlouho objeví další problémy, které si vyžádají nemalé investice. K výměně staršího počítače za novější model by vás mohly dohnat i bezpečnostní důvody. Používáte-li starší OS, na který již dodavatel neposkytuje aktualizace, vystavujete se vysokému riziku kyber-zločinu.

Proč je repasovaný počítač výhodný?

Jenomže pořízení nového počítače není levná záležitost. A než investovat do nového, ale low-cost desktopu či notebooku, jsou z hlediska poměru ceny / výkonu lepší repasované notebooky a desktopy. Repasované počítače jsou starší, ale nikoliv zastaralé. V době uvedení na trh patřily k nadprůměru a i dnes jsou výkonově srovnatelné s levnějšími novými počítači. K předním prodejcům repasovaných počítačů a notebooků patří e-shop levnapc.cz. K výhodám repasů patří záruka na 12 až 48 měsíců, garance kvality (značky DELL, HP, Lenovo) a velmi dobrý stav – jedná se o stroje vykoupené z podnikové sféry. Výkonné stroje mají nejčastěji procesory generace Core i a prodávají se včetně licence Windows. Jsou ideální pro každého, kdo potřebuje spolehlivý pracovní nástroj a nemůže či nechce investovat do nového.

Publikováno: 15. 07. 2017

Kategorie: Technika

Autor: Adam

Tagy: repasované notebooky | repasované počítače