Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Auto-moto

Ideální doba na nákup zimních pneu? No přece na konci léta!

Již zanedlouho budeme nuceni přezout své plechové mazlíčky do zimního obutí a je jen na nás, zda nákup zimních pneu necháme až na poslední chvíli (povinné jsou od 1.11. do 31.3.), nebo využijeme slevové akce a nakoupíme s předstihem. Chcete-li letos za zimní pneumatiky ušetřit, neměli byste nákup odkládat a naopak se po nich poohlédnout již nyní. Prozradíme vám, na co si dát při výběru pozor, a zda je během zimy vhodné jezdit na plechových nebo hliníkových discích.

Jak vybrat zimní pneumatiky?

Zimní pneumatiky nejsou marketingovým tahem výrobců a jejich používání je rozhodně opodstatněné. V porovnání s letními pneumatikami mají jinou strukturu a složení a jsou přizpůsobeny pro jízdu na kluzkém povrchu. Vzorek usnadňuje odtok vody a břečky a pneumatiky k vozovce přilnou i za nižších teplot. V létě se naopak rychle přehřívají a mohou se rychle poškodit.

Pneumatiky vybírejte na základě rozměrů, které jsou uvedeny v technickém průkazu vašeho vozidla a nekupujte pneumatiky starší cca 6 let. Životnost pneu závisí na kvalitě výroby, ale také způsobu uskladnění, ale po zmíněných 6 letech tvrdne a ztrácí své přirozené vlastnosti. Staří pneumatiky poznáte podle čtyřciferného čísla vyraženého přímo na profilu (první dvojčíslí udává týden a druhé rok výroby). Značku a typ pneu vybírejte na základě testů německého autoklubu ADAC, který pneumatiky pravidelně prověřuje.

Hliník nebo plech?

A na co pneumatiky nasadit? Pokud je pro vás prioritou estetika a ne bezpečnost a jízdní komfort, nasaďte zimní pneu na alu kola. Hliníková kola mají na rozbředlém sněhu problém a při jízdě ve vyjetých kolejích pocítíte nepříjemné škubání ve volantu. Mimo to počítejte s možností, že je budete muset po zimě vyhodit.

Plechové disky jsou v zimě mnohem praktičtější. Pokud v průběhu zimních měsíců přeci jen oreznou, na jaře je necháte opískovat a znovu nalakovat a budou opět jako nové. Kromě toho jsou odolnější vůči mechanickému poškození, což je k nezaplacení především pro méně zkušené řidiče. Na jaře je pak můžete vyměnit za efektní „liťáky“.

Na závěr bychom rádi doporučili e-shop www.pneusoukup.cz, který se pyšní titulem e-shop roku v kategorii pneumatiky. Podle serveru Heureka.cz má prodejce 100 % hodnocení a to i navzdory téměř dvěma tisícům recenzí. Na webu nechybí spousta důležitých informací a samozřejmě ani akční a výprodejové zboží.