Ideální doba pořídit si vlastní bydlení!

Ideální doba pořídit si vlastní bydlení!

S ohledem na celosvětové měřítko bydlí ve vlastním bydlení jen mizivá část populace. U nás obývá vlastní rodinný dům více než 40% lidí, další desítky procent se dělí o vlastní a družstevní byty. Ze statistik lze jasně zpozorovat, že počet lidí v pronájmu výrazně klesá. Důvod je prostý, hypotéční banky vedou litý konkurenční boj, v rámci kterého nabízí stále výhodnější podmínky. Klesá úroková sazba a zcela vymizely některé poplatky. Pokud zvažujete, že opustíte skupinu podnájemníků a zařadíte se mezi hrdé vlastníky nemovitosti, neváhejte. Nehodláte-li své budoucí bydlení v krátkém časovém horizontu opustit, rozhodně se vám hypotéka vyplatí.

Nevyhazujte peníze oknem

Proč platit horentní sumy za pronájem, když můžete splácet hypotéku a bydlet ve vlastním? Tuto otázku si pokládá stále více podnájemníků a většina z nich se (správně) rozhodne jednat. Jste-li dostatečně bonitní a nemáte nějaký ten škraloup v registru dlužníků, neměla by vás hypotéční banka odmítnout. Otázkou však je, který úvěr na bydlení je ten nejvýhodnější? Vyznat se v široké nabídce hypotéčních úvěrů není zrovna jednoduché a pokud se ve finanční sféře nepohybujete, snadno můžete šlápnout vedle. Můžete namítnout, že vás „nějaká ta stovka“ měsíčně navíc nezabije, ovšem spočítejte si, o jak velkou částku se přeplatíte za deset let. A co teprve za dvacet? Nevěšte hlavu, nejvýhodnější hypotéku vám pomůže porovnání hypoték.

Porovnáváme hypotéku

Uzavření smlouvy by měla předcházet důsledná kalkulace jednotlivých hypotéčních úvěrů. Porovnat všechny hypotéky ručně však zabere spoustu času a proto je mnohem výhodnější sáhnout po objektivním porovnání na usetreno.cz. Stačí vyplnit jednoduchý formulář a obratem se dozvíte, zda je pro vás výhodnější hypotéka České spořitelny, nebo úplně jiný hypotéční úvěr. S usetreno.cz však neušetříte pouze na hypotéce, portál umožňuje i porovnání jiných úvěrových produktů, energie, účtů, spoření a dalších služeb, které využívá téměř každý z nás.

Publikováno: 22. 10. 2012

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: hypotéční úvěr | hypotéka | porovnání hypoték | usetreno.cz | úvěr na bydlení