Investice do kvalitního ručního nářadí se vyplatí i kutilům. Chcete vědět proč?

Investice do kvalitního ručního nářadí se vyplatí i kutilům. Chcete vědět proč?

Chystáte se na nákup ručního nářadí a řešíte dilema, jestli se přiklonit k nižší ceně, nebo se vydat cestou kvality? Ruční nářadí pro profesionální řemeslníky je dražší, ale zato má mnohem vyšší výdrž a odolnost než nejlevnější kutilské modely. Chcete-li mít ve své dílně to nejlepší, pořiďte si ruční nářadí od renomovaného výrobce. Získáte kvalitní a vysoce spolehlivé pomocníky, kteří vás nezradí ani po několika dlouhých letech pravidelného používání.

Odolnost, výdrž, ergonomie

Značkové ruční nářadí se vyznačuje maximální odolností, kvalitou veškerých konstrukčních součástí a pečlivě zpracovanými detaily. Další předností je důraz na ergonomický design, díky kterému je práce mnohem komfortnější. Pokud jste v minulosti používali „noname“ nástroje, možná jste již po několika minutách práce měli všeho dost. Výsledkem byly nepříjemné otlaky a mozoly, což se vám s profi výbavičkou rozhodně nestane. sada dlát - tomek-naradi.cz

Kompatibilní příslušenství a špičkový servis

Bavíme-li se o elektrickém ručním nářadí, pak je investice do kvality ještě důležitější. K profi elektrickým přístrojům lze poměrně bez problémů dokoupit kompatibilní příslušenství a v případě problémů se můžete spolehnout na perfektní servisní zázemí. Cenový rozdíl mezi neznačkovým a značkovým elektronářadím je ale ještě výraznější než v kategorii značkového a neznačkového klasického nářadí. Před nákupem proto věnujte dostatek času hledání informací, recenzí a přímého srovnání podobných produktů. Případně si nechte poradit od známého řemeslníka, který vám doporučí vhodnou variantu.

Neplaťte za to, co nevyužijete

Také v kategorii profesionálního nářadí narazíte na výrazné cenové rozdíly. Zvažte, jestli opravdu potřebujete nástroje určené do extrémních podmínek, nebo si vystačíte s levnějšími, ale přesto dostatečně kvalitními. Zkrátka a dobře – použijte selský rozum a nesnažte se z principu utratit astronomické částky. Pořiďte si nářadí, které vám udělá skvělou službu a jehož potenciál skutečně využijete. Buďme však trochu konkrétnější. Které značky patří k těm nejlepším? Za zmínku stojí napříkad Extol, Makita, Narex a v případě elektronářadí pak Bosch, Milwaukee či Black and Decker.

Publikováno: 17. 01. 2015

Kategorie: Hobby

Autor: Adam

Tagy: profi ruční nářadí