Nejvýhodnější povinné ručení? Víme, kde ho hledat!

Nejvýhodnější povinné ručení? Víme, kde ho hledat!

Zákon č.168/1999 Sb. o pojíštění odpovědnosti z provozu vozidla hovoří jasně. Každý majitel vozidla, chce-li své vozidlo provozovat na pozemních komunikacích, musí uzavřít pojištění odpovědnosti z provozu povidla. Nebo také povinné ručení, chcete-li. Do roku 2000 si držela monopol na pojistku Česká pojišťovna a motoristům nezbývalo, než se s tím smířit. Situace se diametrálně změnila po liberalizaci trhu. V současnosti nabízí povinné ručení drtivá většina pojišťovacích subjektů. Vyznat se v pestré nabídce není pro laika snadné. Pokud se vám zdá, že vaše pojistka neodpovídá současnému standardu, měli byste začít uvažovat o změně.

Prim hraje cena

Jak je možné, že se cena dvou, téměř identických, pojistek liší i v rámci několika tisícovek za rok? Stejně je to i s jinými produkty a zbožím. Ceny dvou mobilních telefonů, které jsou vybaveny podobnými funkcemi, se mohou lišit úplně stejně. A je to právě cena, která je pro většinu z nás nejdůležitějším kritériem při výběru nové pojistky. Na místě je však zohlednit i další benefity, jako jsou asistenční a další doprovodné služby. Otázkou tedy je, jak se v širokém spektru produktů zorientovat a vybrat ten pravý?

Objektivní srovnání povinného ručení

Obchodní zástupci samozřejmě upřednostňují povinné ručení, které nabízí. A ne vždy jsou . Obcházet pojišťovny a čerpat informace o pojistkách je navíc časově náročné. Mnohem efektivnější je výpočet povinného ručení pomocí takzvané kalkulačky povinného ručení. Najdete ji na tématických webech, jako je povinneruceni.biz. Stačí zadat několik nezbytných údajů o vás a vašem vozidle a aplikace vám obratem zobrazí nejvhodnější alternativu. Přechod k jiné pojišťovně je nenáročný a často ho za vás provede nový pojistitel. Podepíšete novou smlouvu a o nic víc se už nemusíte starat.

Publikováno: 05. 10. 2012

Kategorie: Finance

Autor: Adam

Tagy: povinné ručení | výpočet povinného ručení