Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

Jak bezpečně, snadno a rychle odstranit klíště

V průběhu letních měsíců je hrozba přisátí klíštěte aktuálnější, než kdykoliv jindy. Klíšťata se vyskytují rovnoměrně na celém našem území a často přenášejí nebezpečné choroby, jako je lymská borelióza a klíšťová encefalitida. Klíště se na svého hostitele přisaje tzv. chobotkem (neboli hypostomem), který je pokryt obrácenými zoubky. Jakmile se cizopasník rozhodne, že je ta správná chvíle na přisátí, vysune silné zubce, kterými se zasekne do pokožky. Do vzniklé ranky vtlačí hypostom a začne vylučovat sliny, které vytvoří kolem chobotku pevnou cementovou část. Vyndat takto přisáté klíště je velmi obtížné a lidé se od nepaměti přou, zda je lepší cizopasníka vyviklat či vyšroubovat.

Zapomeňte na viklání i šroubování

Vyšroubování a vyviklání klíštěte obvykle předchází i pokapání olejem či krémem, který by měl proces usnadnit. Tyto metody však nejsou ani účinné, ani bezpečné. Klíště je tvor citlivý a na brutální zacházení reaguje zvracením. Spolu s obsahem střeva se do ranky dostanou i nebezpečné látky, které naruší imunitu hostitele a připraví dokonalé zázemí pro rozvoj infekce. Otázkou tedy je, jak odstranit klíště, aby k tomu nedošlo? Není to tak dávno, co se na trhu objevil přípravek Ixoderm, který využívá výše zmíněných poznatků a zaručuje bezpečné a rychlé vyndání klíštěte.

Jak funguje Ixoderm?

Princip je jednoduchý, Ixoderm pracuje jako anestetikum a okamžitě klíště paralyzuje. Samozřejmě bez vyvolání obranné reakce. Zároveň dojde k dezinfekci povrchu parazita, vnitřního a vnějšího okolí ranky a prostup desinfekce hypostomem. Přípravek změkčí tzv. cementovou vrstvu, která znemožňuje vytáhnutí klíštěte a postupně klíště zpevní a usmrtí. V takovém stavu jej lze rychle a snadno odstranit.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *