Jak čelit stresu? Namíchejte si unikátní tabletky!

Jak čelit stresu? Namíchejte si unikátní tabletky!

Jste neustále ve stresu? Jasně, kdo v dnešní uspěchané době není. Na naší psychiku působí spousta různých faktorů, kvůli kterým se dostáváme „pod tlak“. Stres bereme jako samozřejmost a podceňujeme jeho negativní projevy na náš organismus. Nechceme vás strašit, ale přemíra stresu vás může i zabít...

Co je to stres a jak se projevuje?

Stres se projevuje v mnoho podobách. Většinou jde o rychle bušení srdce a stažený žaludek. Zároveň můžete trpět nespavostí a naskočí vám nepříjemné vyrážky. Ale co že to ten stres vlastně je? Z lékařského hlediska se jedná o kombinaci psychických a fyzických reakcí, prostřednictvím kterých reagujeme na situace, se kterými se neumíme vyrovnat. V podstatě jde o obranný mechanismus, který vnímáme jako velmi nepříjemná pocit. Takzvaných „spouštěčů“ stresu je nespočet a číhají na nás na každém rohu. Některé na nás působí nárazově (např. když nestíháme dokončit úkol v práci), jiné dlouhodobě (špatná finanční situace, úmrtí, rozchod). Všechny spouštěče však mají podobný výsledek – podepisují se na našem zdraví.

Jak zvládnout stres?

Bohužel neexistuje univerzální návod na to, jak zvládnout stres. Jednoduše proto, že se každý z nás se stresem vyrovná po svém. Může vám pomoct meditace, procházka v parku, sezení u psychologa... V každém případě byste se měli snažit o to, aby se stresová situace v budoucnu neopakovala. To ale bohužel často není možné a budete se muset naučit stres zvládat.

Stresu vás mohou zbavit i doplňky stravy

Přestože jsme zmínili, že je na každém, aby se se stresem vyrovnal po svém, existuje způsob, jak se vůči němu alespoň do jisté míry obrnit. Posilte svůj organismus vitaminy, bylinkami a doplňky stravy. Díky službě Mixturam.cz si můžete namíchat své vlastní doplňky stravy, které vám pomohou potlačit stres a zároveň dodají vašemu tělu to, co mu schází. S výběrem vhodných ingrediencí vám pomůže praktický průvodce. Je to jednoduché, tak proč to nezkusit? Ukažte stresu, že na vás nemá!

Publikováno: 20. 10. 2014

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: jak na stres | jak zvládat stres | vlastní doplňky stravy | vlastní vitamíny