Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Děti

Jak kojit bez bolesti?

Mateřství se řadí mezi nejkrásnější období života ženy. Je to důležitá etapa na cestě životem, která řadu žen hodně ovlivní. K mateřství patří i kojení, které někdy může být bolestivé a maminky to pak odrazuje od dlouhodobého kojení miminka. Jak takovým bolestem předejít a kojit bez bolesti? Jaké jsou příčiny?

Jak správně kojit

Mnoho maminek, zvláště těch, které rodí poprvé, se bojí kojit a často se potýkají s různými problémy. Aby zabránily nepříjemným zkušenostem spojených s kojením a zajistily miminku kvalitní mateřské mléko, je třeba učinit několik správných kroků. Především vyžaduje kojení dítěte klidné a pohodlné prostředí. Je možné kojit v sedě, ale některým ženám ze zdravotních důvodů není toto moc umožněno, a tak krmí své dítě v leže. Není to zrovna pohodlné, ale pokud si maminka obstará kojící polštář, který usnadní proces krmení, bude se ona i dítě cítit pohodlně.

Bolest při kojení

Ovšem mohou nastat situace, kdy maminka pociťuje bolest při kojení. Dítě saje často a silněji, objevují se prasklinky na bradavkách a z příjemného kojení se najednou stává bolestivá nutnost. Také delší pauzy mezi kojením mohou způsobit, že miminko bude hladovější a bude sát mléko agresivněji a dychtivěji. I tohle může způsobit bolest v bradavkách a prsou. Rovněž kombinace špatného přisátí dítěte a agresivního sání je často plná bolavých bradavek. Prasklinky na bradavkách se pak objevují častěji, mohou se objevit záněty a jejich léčba se může prodloužit. Maminky pak kojení v podstatě odkládají a uchylují se k umělé výživě dětí. Vhodným prostředkem na utišení bolesti a prasklinky na bradavkách jsou speciální krémy na bradavky, které mají hojivý účinek a jejich aplikace je nutná po každém krmení.

Aby k takovým nepříjemným situacím nedocházelo a maminka i miminko se cítili spokojeně, je nutné také dodržovat vhodné techniky kojení. Maminka si musí uvědomit, že bradavka musí být vždy v úrovni pusinky miminka a pokud jemně bradavkou podráždí jeho malinká ústa, je vyvolán tzv. hledací reflex. Dítě do široka otevře pusinku a nasaje bradavku. Příjemnému a správnému kojení tak již nic nebrání.

O správném kojení a nejen o něm, se maminky mohou něco dozvědět, pokud v internetovém vyhledávači zadají bolest prsu kojení.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *