Jak krmit koně, aby byl zdravý a fit?

Jak krmit koně, aby byl zdravý a fit?

Každý, kdo chová nějaké zvíře, chce pro svého společníka jen to nejlepší. Základem je kvalitní krmivo, které dodává všechny potřebné živiny a udržuje zvíře ve zdraví a výborné kondici. Co dávat koni, aby mu krmivo chutnalo a zároveň po něm byl pln sil? Článek napoví, čím se řídit, když vybíráte granule pro koně.

Výběr správného krmiva

Důležité je brát v potaz stáří koně a také jeho fyzickou aktivitu. Každá věková kategorie potřebuje jiný poměr živit. Jedny granule jsou určeny pro hříbata, která jsou bohatá na výživu a podporují zdravý růst, jiná krmiva pro koně dospělé a další zase pro seniory. Dostihový nebo tažný kůň potřebuje vydatnou a výživnou stravu, aby si držel kondici a nevyčerpával se. Naproti tomu kůň, který chodí jen na krátké vyjížďky, by s krmivem pro dostihového koně brzy příliš přibral na váze, proto pro něj vyberete jiné krmení. Při výběru krmiva se určitě neřiďte cenou – i když je samozřejmě pochopitelné, že se snažíte naleznout co nejlevnější variantu. Levné krmivo by ovšem nemuselo koni dát všechny potřebné látky. Kvalitní granule jsou plné vitaminů a minerálů, díky kterým je kůň zdravější a plný energie.

Tip pro čtenáře: Krmivo Energys

Výborné krmivo pro koně vyrábí společnost Energys. Sídlí ve východních Čechách a má dlouhou tradici: existuje již více než patnáct let. Za tu dobu potěšila granulemi již mnoho koní i jejich majitele. Složení je sestaveno tak, aby dokonale vyhovovalo potřebám koní. Jsou plné vlákniny a vitaminů. Výběr krmiva můžete snadno přizpůsobit na míru svého koně. K dostání jsou v mnoha obchodech v celé České i Slovenské republice, stačí prostudovat přehlednou mapu prodejců. K sehnání jsou také v e-shopech, takže si můžete krmivo objednat online z pohodlí vašeho domova.

Publikováno: 02. 09. 2019

Kategorie: Zvířata

Autor: Adam