Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zvířata

Jak krmit koně, aby byl zdravý a fit?

Každý, kdo chová nějaké zvíře, chce pro svého společníka jen to nejlepší. Základem je kvalitní krmivo, které dodává všechny potřebné živiny a udržuje zvíře ve zdraví a výborné kondici. Co dávat koni, aby mu krmivo chutnalo a zároveň po něm byl pln sil? Článek napoví, čím se řídit, když vybíráte granule pro koně.

Výběr správného krmiva

Důležité je brát v potaz stáří koně a také jeho fyzickou aktivitu. Každá věková kategorie potřebuje jiný poměr živit. Jedny granule jsou určeny pro hříbata, která jsou bohatá na výživu a podporují zdravý růst, jiná krmiva pro koně dospělé a další zase pro seniory.

Dostihový nebo tažný kůň potřebuje vydatnou a výživnou stravu, aby si držel kondici a nevyčerpával se. Naproti tomu kůň, který chodí jen na krátké vyjížďky, by s krmivem pro dostihového koně brzy příliš přibral na váze, proto pro něj vyberete jiné krmení.

Při výběru krmiva se určitě neřiďte cenou – i když je samozřejmě pochopitelné, že se snažíte naleznout co nejlevnější variantu. Levné krmivo by ovšem nemuselo koni dát všechny potřebné látky. Kvalitní granule jsou plné vitaminů a minerálů, díky kterým je kůň zdravější a plný energie.

Tip pro čtenáře: Krmivo Energys

Výborné krmivo pro koně vyrábí společnost Energys. Sídlí ve východních Čechách a má dlouhou tradici: existuje již více než patnáct let. Za tu dobu potěšila granulemi již mnoho koní i jejich majitele. Složení je sestaveno tak, aby dokonale vyhovovalo potřebám koní. Jsou plné vlákniny a vitaminů. Výběr krmiva můžete snadno přizpůsobit na míru svého koně. K dostání jsou v mnoha obchodech v celé České i Slovenské republice, stačí prostudovat přehlednou mapu prodejců. K sehnání jsou také v e-shopech, takže si můžete krmivo objednat online z pohodlí vašeho domova.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *