Pár zajímavých faktů o garážích. Věděli jste, že...?

Pár zajímavých faktů o garážích. Věděli jste, že...?

Garáž u domu nám nabízí pohodlí při parkování i nástupu a výstupu z auta. Pro její pohodlné používání musíme mít také funkční garážová vrata. U rodinného domu slouží garáž primárně jako parkovací místo pro automobil, díky kterému se nemusíme starat o počasí venku. Kromě toho ji ale také používáme jako odkládací prostor, další vchod, dílnu a sklad sezónních věcí i sportovních potřeb. A tak se občas naše garáž až tak úplně nepodobá těm katalogovým, uklizeným a dokonalým místům, ale připomíná spíše skladiště. Dobré je vědět, že v tom nejsme sami a stejný problém mají lidé po celém světě.
  • Jeden ze čtyř majitelů garáže v ní nemůže parkovat, protože je příliš přeplněná a jeden ze tří se stydí nechat otevřená garážová vrata, aby sousedé a kolemjdoucí nezahlédli vnitřek garáže.
  • Až 55 % lidí používá garáž jako hlavní vchod do domu, protože je to kratší než se vracet k vchodovým dveřím. Zde jsou výhodou posuvná garážová vrata, která lze otevřít jen částečně a nemusíme tak čekat, až se otevřou celá.
  • V garáži začínalo mnoho dnes již slavných a významných společností. Otevřením garážových vrat do své kanceláře vstupovali zakladatelé firem Apple, Google, Disney, Amazon, Harley Davidson, Hewlett-Packard, Maglite a Mattel a dalších.
  • A nejen firmy, ale i kapely začínaly v garáži. Z těch nejznámějších to byly například Nirvana, Metallica a The Beatles
  • V průměru se garážová vrata otevírají 3 – 5x denně, to je za rok kolem 1500 použití. Pravidelným mazáním a údržbou můžeme životnost svých vrat prodloužit.
  • Požadavky na velikost garáží se stále zvyšují. Dříve bylo běžné parkovací místo pro jedno auto, v současné době se garáže staví pro dvě i tři auta.
Garáž používáme denně a moc si jí ani vrat do ní nevšímáme, pokud vše funguje jak má. Přesto dokáže skrývat mnoho nadějí, snů i věcí a občas si naši pozornost zaslouží.

Publikováno: 28. 10. 2020

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam