Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

Pár zajímavých faktů o garážích. Věděli jste, že…?

Garáž u domu nám nabízí pohodlí při parkování i nástupu a výstupu z auta. Pro její pohodlné používání musíme mít také funkční garážová vrata.

U rodinného domu slouží garáž primárně jako parkovací místo pro automobil, díky kterému se nemusíme starat o počasí venku. Kromě toho ji ale také používáme jako odkládací prostor, další vchod, dílnu a sklad sezónních věcí i sportovních potřeb. A tak se občas naše garáž až tak úplně nepodobá těm katalogovým, uklizeným a dokonalým místům, ale připomíná spíše skladiště. Dobré je vědět, že v tom nejsme sami a stejný problém mají lidé po celém světě.

  • Jeden ze čtyř majitelů garáže v ní nemůže parkovat, protože je příliš přeplněná a jeden ze tří se stydí nechat otevřená garážová vrata, aby sousedé a kolemjdoucí nezahlédli vnitřek garáže.
  • Až 55 % lidí používá garáž jako hlavní vchod do domu, protože je to kratší než se vracet k vchodovým dveřím. Zde jsou výhodou posuvná garážová vrata, která lze otevřít jen částečně a nemusíme tak čekat, až se otevřou celá.
  • V garáži začínalo mnoho dnes již slavných a významných společností. Otevřením garážových vrat do své kanceláře vstupovali zakladatelé firem Apple, Google, Disney, Amazon, Harley Davidson, Hewlett-Packard, Maglite a Mattel a dalších.
  • A nejen firmy, ale i kapely začínaly v garáži. Z těch nejznámějších to byly například Nirvana, Metallica a The Beatles
  • V průměru se garážová vrata otevírají 3 – 5x denně, to je za rok kolem 1500 použití. Pravidelným mazáním a údržbou můžeme životnost svých vrat prodloužit.
  • Požadavky na velikost garáží se stále zvyšují. Dříve bylo běžné parkovací místo pro jedno auto, v současné době se garáže staví pro dvě i tři auta.

Garáž používáme denně a moc si jí ani vrat do ní nevšímáme, pokud vše funguje jak má. Přesto dokáže skrývat mnoho nadějí, snů i věcí a občas si naši pozornost zaslouží.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *