Jak na přípravu kávy Cold Brew?

Jak na přípravu kávy Cold Brew?

Jste milovníkem ledové kávy? V těchto letních dnech je to úžasné osvěžení. Je to velmi jednoduché. Ledová káva je v současné době stále oblíbenější. Jedná se o kávu doplněnou o led, zmrzlinu nebo třeba šlehačku. Takovým to druhem kávy je i Cold Brew. Zalévá se studenou vodou a díky maceraci má sladší a výraznější chuť. Pojďte se s námi na tuto jedinečnou kávu podívat blíž.

Lahodná ledová káva

Naprosto nový a nezapomenutelný prožitek z lahodné kávy vám nabídne Cold Brew. V současné době se jedná o studený kávový fenomén. Když se řekne káva, každý si představí horký nápoj. Při přípravě kávy Cold Brew se místo horké vody používá voda studená, ve které se voda několik hodin maceruje. Jaké jsou její výhody a jak ji správně připravit? Právě toto se dozvíte v následujícím článku.

Jaký je princip přípravy kávy Cold Brew?

Princip kávy spočívá v pomalém louhování čerstvě namleté zrnkové kávy. Louhování by mělo trvat 16 až 24 hodin. Tato pomalá extrakce vytáhne z kávy tu nejlepší chuť a vůni tohoto lahodného nápoje.

Jaké jsou výhody Cold Brew?

Káva připravená pomocí Cold Brew je chuťově výraznější a sladší. Je ideální volbou pro všechny, kteří se chtějí zchladit. Díky obsahu kofeinu se jedná o alternativu k běžným energetickým nápojům. Výhodou Cold Brew oproti energetickým nápojům je, že jsou bez barviv, konzervantů a cukru.

Jak připravit lahodnou ledovou kávu pomocí Cold Brew?

Příprava kávy pomocí Cold Brew je opravdu jednoduchá. Nejsnazším způsobem je použít nádobu na french press. K přípravě kávy Cold Brew budete potřebovat:
  • 90 gramů nahrubo namleté zrnkové kávy
  • 1 litr studené vody (vhodná je pokojová teplota)
  • konvička french press
Zhruba 90 gramů nahrubo namleté kávy vsypte do konvičky, která se používá i na french press. Zalijte ji litrem studené vody, která má pokojovou teplotu. Následně konvičku utěsněte. K utěsnění můžete použít například potravinářskou fólii. Na noc konvičku umístěte do lednice. Druhý den kávu přes sítko french press konvičky přefiltrujte a můžete podávat. Připravenou kávu můžete podávat i s kostkami ledu. Výsledná káva připravená jako Cold Brew vydrží až tři týdny. Pokud milujete ledovou kávu, je Cold Brew tím ideálním způsobem.

Publikováno: 10. 06. 2019

Kategorie: Strava

Autor: Adam