Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Finance

S výběrem půjčky se neukvapujte a porovnávejte

Rozhodli jste se, že si splníte sen v podobě nového spotřebiče, automobilu nebo bydlení? Nedisponujete-li dostatkem finančních prostředků, pravděpodobně vám nezbude, než se poohlédnout po vhodném financování. Zvážili jste-li všechna rizika spjatá se zodpovědným úvěrováním (adekvátní plat, finanční rezervy pro případ momentální platební neschopnosti apod.), vydejte se do banky. Bankovní instituce jsou synonymem pro jasné a výhodné podmínky a navíc je neustále kontroluje Česká národní banka. Přesto se však k výběru půjčky vyplácí přistupovat s rozvahou a nekývnou na první nabídku, která se vám postaví do cesty.

Dvakrát měř a jednou řež

I mezi zdánlivě podobnými bankovními produkty najdete při bližším přezkoumání podmínek významné rozdíly a je proto na místě důkladné porovnání. Nejde jen o výši úrokové sazby, ale i další parametry v podobě poplatků a sankcí – i ty mívají značný vliv na celkovou splatnou částku. Nechcete-li se zbytečně přeplatit, zjistěte si o daném typu úvěru co nejvíce informací.

I nebankovní půjčka může být výhodná

Skvělým vodítkem, který vás provede světem půjček, je portál Bankovní půjčka EU. Právě zde najdete komplexní informace o mnoha bankovních, ale i nebankovních produktech a jejich přehledné srovnání. Prozkoumáte-li si tabulku důkladně, zřejmě vás překvapí, že některé nebankovní půjčky vychází výhodněji než konkurenční bankovních úvěry. Na mysli však máme půjčky od prověřených poskytovatelů, kteří se soustředí do České finanční a leasingové asociace (např. Cetelem, Home Credit, Provident apod.).

Nepodceňujte však ani prověřené a transparentní půjčky – jsou na tom podobně jako pasivní kouření. Na první pohled jsou zcela bezpečné, ale při častém a neuváženém čerpání vás mohou dostat do pořádných problémů. Vždy si proto pořádně rozmyslete, zda si půjčit opravdu potřebujete.