Jak ochladit byt? Klimatizace a ventilátory jsou účinným řešením

Jak ochladit byt? Klimatizace a ventilátory jsou účinným řešením

Léto je v plném proudu a spolu s ním dorazilo i teplé počasí, které vybízí k výletům a radovánkám u vody. Ovšem jen do chvíle, kdy se teploty vyšplhají na tropické hodnoty. V takové dny se většina lidí uchyluje do příjemného chládku vnitřních prostor a ven vychází až v podvečerních hodinách. Zdaleka ne v každém objektu je ale za teplých dnů přívětivě.

Máte doma nepříjemné vedro? Pořiďte si ventilátory či klimatizaci

Pokud patříte mezi tu část populace, která žije v paneláku, pravděpodobně máte s nepříjemným horkem v bytě bohaté zkušenosti. Teplota v interiéru dokonce může za slunných dnů dosáhnout i vyšších hodnot než ta venkovní. A parno v místnostech nezřídka přetrvává i během noci přesto, že intenzivně větráte. Podobný problém trápí také celou řadu obyvatel bytů v podkroví a ve vyšších patrech starších cihlových činžovních domů i mnoha novostaveb. Dokonce ani v rodinných domech a suterénních bytech není za letních měsíců vždy chládek. Naštěstí se dá příjemné klima vytvořit pomocí klimatizace či ventilátorů.

Ventilátory nebo klimatizace? Které řešení je pro vás vhodnější?

Ventilátory pomáhají ochlazovat vzduch, jsou ale méně účinné než klimatizace. Jejich pořizovací cena je však také výrazně nižší. Ventilátor oceníte hlavně v interiérech, kde je třeba snížit teplotu jen o několik stupňů. Velkou výhodou je, že ventilátor zabere relativně malý prostor a snadno ho přenesete z jedné místnosti do druhé. Klimatizace je sice dražší, dokáže se ale vypořádat i s opravdu nesnesitelným vedrem. A nejen, že místnost ochladí; zajistí také čistší a čerstvější vzduch. Klimatizace je navíc ideálním řešením pro byty a domy s nadměrnou vlhkostí. Dokáže totiž pomoci s jejich vysoušením. Pokud vás tedy trápí vlhnutí zdí nebo dokonce plíseň, je klimatizace tou pravou volbou.

K ochlazení pomůže i led

Nezapomínejte ani na příjemné způsoby boje s horkem, mezi něž patří popíjení lahodných chlazených nápojů. Výrobníky ledu v provedení pro domácnosti zajistí dostatečnou zásobu pro celou rodinu.

Publikováno: 17. 07. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam