Jaké doplňky stravy prospívají pleti, nehtům a vlasům?

Jaké doplňky stravy prospívají pleti, nehtům a vlasům?

Vitamíny, minerální látky a stopové prvky, bez kterých se lidský organismus neobejde, přijímáme z velké části ve stravě. Pokud však není dostatečně pestrá a kvalitní, měli bychom si dostatečný přísun nezbytných látek zajistit jinak – pomocí vhodně zvolených doplňků stravy. Jaké zvolit pro lepší pleť, nehty a vlasy?

Doplňky stravy pro pleť

V souvislosti s omlazováním a revitalizací pleti se nejčastěji zmiňují kolagenové přípravky. Obsahují protein, který tělo produkuje přirozeně, avšak v průběhu času tuto schopnost ztrácí a množství kolagenu klesá. Doplňky stravy s kolagenem se obvykle vyrábí z vepřového či hovězího kolagenu, tyto jsou ovšem určeny pro zmírnění problémů pohybového aparátu. Kolagen na pleť většinou obsahuje protein z ryb (proto se o něm hovoří jako o „mořském kolagenu“). Nejlepší kolagen na pleť obsahuje kromě samotného bioaktivního mořského kolagenu také množství dalších aktivních anti-age látek, které společně umocňují celkový efekt suplementace.

Vitamíny na vlasy

Krásné vlasy byly odjakživa symbolem zdraví. Na trhu je široké spektrum přípravků, z nichž některé slibují hotové divy. Při výběru však hraje roli, zda jsou složení a chemická forma v organismu skutečně využitelné. Nejlepší vitamíny na vlasy mají vyšší počet aktivních látek, které napomáhají s uzdravováním, stimulují vlasové folikuly (a podporují růst vlasů) a při pravidelném užívání viditelně zlepšují celkový vzhled. Jmenovitě jde především o vitamíny A, D, E,C, B5, B6, B7 a B12, kyselinu listovou, zinek, selen a magnézium. Bez ohledu na to, zda se potýkáte s vypadáváním, třepením, lámáním či jiným problémem, nezapomeňte kromě kvalitního nutrientu i na několik základních pravidel, bez nichž je cesta k bujné kštici nezdolatelná – vlasům nesvědčí časté tepelné úpravy a stres. Zároveň si pohlídejte jídelníček, dostatek spánku a pitný režim.

Publikováno: 22. 10. 2022

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam