Projeďte se v Lexusu RC F – japonském „muscle caru“, který voní exotikou

Projeďte se v Lexusu RC F – japonském „muscle caru“, který voní exotikou

Sportovní vozy jsou super, kdo by je nemiloval. Jenomže jsou s nimi i pořádné trable. Kromě toho, že stojí podstatně vyšší částky než nová „oktávka“, jsou s nimi úzce spjaty i nemalé provozní náklady. Nehledě na servis, který je často komplikovaný – opravu vozidel se stovkami koní pod kapotou nezvládne každý druhý mechanik na koleně. Proto si koupi rozmyslí i někdo, kdo by si je dovolit mohl. Ale ať už vám na účtu visí několik zbytečných milionů, nebo si naopak nemůžete dovolit ani zmíněný liftback nížší střední třídy, zapomeňte na chvíli na starosti všedních dní a rezervujte si jízdu v Lexusu RC F. Ještě jste o něm neslyšeli? Nabízí ho půjčovna sportovních - aut Praha a pravděpodobně se do něj ihned zamilujete.

Lexus RC F, a to je jako co?

Pravdou je, že Lexus RC F nepatří k notoricky známým ikonám, jako některé modely značek Porsche, Lamborghini nebo Ferrari. Což je vlastně dobře, protože právě proto budí ještě větší rozruch. Důvěrněji ho znají spíše motorističtí nadšenci, zpravidla však pouze z recenzí.

Tohle je opravdu Japonec a ne americký muscle car?! | Foto: zabavnevozy.cz

Lexus RC F je luxusní kupé s atmosférickým osmiválcem o výkonu 477 koní. Ačkoliv v sobě nezapře japonský rodokmen, svalnatou karoserií odkazuje na americké muscle cars. V každém případě jde o jedinečný sporťák s cenovkou přes dva miliony korun, což je samo o sobě garancí jistých kvalit.

Jízda jako let v luxusní kosmické lodi. WOW!

Co od Lexsu RC F čekat? Pokud jste doposud řídili jen rodinné vozy, připravte se na nezapomenutelný zážitek. Dvoudveřové kupé zboří vaše dosavadní představy o tom, jak to chodí na silnici. Ačkoliv jde o typického zástupce moderních sportovních vozů, jakmile vytočíte motor, budete si připadat jako v hot rodu (myšleno pouze v dobrém!).

Luxusní interiér je nabitý špičkovou elektronikou. | Foto: zabavnevozy.cz

Kombinace velmi výkonného motoru, prvotřídních jízdních vlastností, hi-tech elektroniky a luxusně vyhlížejícího interiéru je návyková. Kdo ví, možná si nakonec pořídíte vlastní – navzdory souvisejícím nákladům. Suma sumárum, chcete-li být po sešlápnutí plynu na stovce za pouhé 4,5 sekundy (a to si pište, že to není málo, i když ji některé sporťáky dávají za míň), pokračujte na https://www.zabavnevozy.cz a Lexus si rezervujte. Nebudete litovat...

Publikováno: 17. 04. 2019

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam