Reklama

Stříbrné mince

Uložte své peníze někam, kde to má smysl. Investujte do stříbra.

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Vzdělání

Jak se má cizinec naučit česky? Na kurzech češtiny pro cizince!

Znalost cizích jazyků budiž pomyslným klíčem, který otevírá bránu do světa. Známe to všichni – stačí se vydat na týdenní dovolenou k moři a najednou se octneme v úplně jiném světě. Což o to, lidé jsou všude stejní – z masa a kostí – jen ten jazyk je tak trochu jiný. Natož, když zamíříme na stáž nebo se do zahraničí na delší dobu přestěhujeme do z pracovních důvodů. Jenomže to bychom nebyli mi Češi, abychom si nedokázali poradit. Slovíčka se zanedlouho vstřebají a nakonec se domluvíme s každým. Ale mají to tak i cizinci, kteří z nějakého důvodu pobývají u nás? Pokud jste si doposud mysleli, že si vaši přátelé pobyt v Česku užívají i přesto, že se nedokáží domluvit, vyvedeme vás z omylu.

Když se domluvíme my v zahraničí, tak proč by se nedomluvili také cizinci u nás? Spousta z nich se samozřejmě domluví, ale obecně je čeština mnohem složitější než drtivá většina ostatních světových jazyků. Podstatnou roli však hraje také přístup Čechů k cizincům – nejsme tak multikulturní společnost jako například Britové nebo Američani, což se projevuje na našem přístupu.

Ruku na srdce – obrovské množství Čechů neovládá bravurně ani vlastní řeč, natož angličtinu nebo jiný jazyk. Pro cizince, který si (překvapivě) také musí nakupovat a starat se o spoustu dalších všedních záležitostí, je komunikace s takovými lidmi problematická.

Vraťme se však k vám a vašim cizokrajným přátelům. Chcete-li jim opravdu pomoct, dejte jim tip na kurzy češtiny pro cizince, které pořádá renomovaná jazykovka Czech Language Training.

Čeština pro cizince je maximálně praktická a účastníci si mohou nově nabyté znalosti okamžitě ověřit v praxi na ulici. Skupinky čítají maximálně 7 studentů a platí se pouze za jeden měsíc dopředu. Jazyková škola se nachází cca 5 minut tramvají z Václavského náměstí a pouhých 5 metrů ze zastávky Husinecká. Tak na co ještě čekáte? Pomozte svým přátelům a usnadněte jim pobyt v České republice!

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *