Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Práce

Jak se obléct na pracovní pohovor? Vhodně zvolené oblečení má vliv na výši nástupního platu!

Na téma „jak se připravit na pohovor“, již bylo napsáno dost. Pokud vás v nejbližší době pohovor čeká, rozhodně si tipy prostudujte, budou se vám hodit. Dnes se však zaměříme ně něco jiného – na způsob, jak získat až o 12 procent vyšší nástupní plat. Zajímají vás podrobnosti? V tom případě se pohodlně usaďte!

Podle Petra Lukeše, prezidenta Asosicace vizážistů a stylistů ČR, si lidé, kteří na pracovní pohovor dorazí ve vhodně zvoleném oblečení, mohou vyjednat až o 12 procent vyšší nástupní plat. Ne nadarmo se říká, že šaty dělají člověka – v praxi si personalista udělá obrázek o uchazeči během prvních 30 vteřin. Odřené boty nebo zašlé tričko dojem pravděpodobně neudělají…

Na vzhledu může záležet více než na znalostech

Soudit ostatní podle toho, co mají na sobě?! Ano, realita je přesně taková. Na vaší praxi i znalostech samozřejmě záleží, ale v naprosto nevhodném oblečení si mohou dovolit dorazit pouze erudovaní odborníci, kterým ostatní uchazeči nesahají ani po kotníky.

Věnujte svému vzhledu nejméně tolik času jako vypracování motivačního dopisu. Personalisté dávají na první dojem a vytvoří si subjektivní představu o uchazeči hned poté, co vstoupí do dveří. Tedy ještě předtím, než poprvé promluví. O tom, že se personalisté rozhodují podle (ne)upraveného zevnějšku, svědčí výsledky různých průzkumů průběžně prováděných od 60. let minulého století.

Petr Lukeš uvedl, že profesionálně oblečení lidé mají mnohem vyšší šanci na vyjednání vyššího nástupního platu než ti, kteří svůj vzhled zanedbají. Zevnějšek se nevyplácí podceňovat ani v případě videodotazníků (nová a stále oblíbenější náborová technika). Uvidí-li personalista uchazeče o pozici manažera v teplácích, zřejmě si pomyslí „své“.

byznys

Nejčastější chyby, na které byste si měli dát pozor

Spousta kandidátů dorazí na pohovor s neupravenými a přerostlými vlasy. Mezi časté přešlapy patří i nepadnoucí (tedy příliš těsné či naopak volné) oblečení, ušpiněné boty nebo zašlá kabelka. Pokud si s výběrem outfitu nevíte rady, obraťte se na odborníky. Stylista vám doporučí optimální oblečení a budete vypadat jako ze škatulky. Ženám může ubrat přílišná vyzývavost. Například krátká sukně, hluboký výstřih nebo výrazný make-up.

Oblékejte se podle firemního dress code!

Oblečení zvolte podle oděvních zvyklostí ve firmě. Personalisté hledají někoho, kdo do firmy zapadne a nebude příliš vybočovat. Hlásíte-li se na místo, kde si nikdo na dress code nepotrpí, můžete dorazit v džínách a tričku. Tím je však myšleno kvalitní oblečení a nikoliv to, které máte na doma.

Nejpřísnější pravidla pro oblékání mají banky a finanční instituce všeobecně. Pro muže by měl být samozřejmostí oblek, pro ženu kostýmek a uzavřené boty na nižším podpatku. Výrazné líčení, šperky a silný parfém jsou nežádoucí.

Na opačné straně barikády stojí reklamní agentury a média. V tomto prostředí panují poěrně volná oděvní pravidla, takže se budete moct „vyřádit“. Být kreativní však nezaměňujte se „zanedbaným“.

dress

Zásady oblékání znáte, ale co když vás nikdo na pracovní pohovor nepřizval?

Pokud již delší dobu hledáte práci, ale stále vám nedorazilo očekávané pozvání na pohovor, obraťte se na profesionály. Renomovaná pracovní agentura vám zajistí vše potřebné a poradí vám i s přípravou na pohovor. Mezi lídry patří ManPowerGroup, která je na trhu již 65 let. V České republice má 25 poboček a její služby můžete využít zcela zdarma. Máte pochybnosti? Hoďte je za hlavu. ManPowerGroup totiž odmění váš budoucí zaměstnavatel.

1 komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Já jsem si našel práci přes http://248.cz/, takže jsem nepotřeboval žádnou agenturu. Každopádně jsem si dal tu práci a pořádně se na pohovor „vyfiknul“. Mám možnost porovnání, když jsem kdysi význam firemního dress code neřešil, většinou jsem u pohovoru pohořel. Naposledy to bylo jinak, zapůsobil jsem 🙂