Móda

Značku Victoria’s Secret založil muž, který se necítil dobře při nákupu spodního prádla

Ženy ji milují, muži se na ni rádi dívají. Řeč je o ikonické značce Victoria’s Secret, která je pro mnohé synonymem ženské krásy a dostupného luxusu. Bez nadsázky jde o jednu z nejznámějších značek spodního prádla, alespoň některé z jejích Andílků zná každý, ale jen málokdo tuší, kdo stál u zrodu fenoménu, a proč k němu došlo.

Psal se rok 1977 a nabídka standardního spodního prádla nebyla nijak valná. Čítala ošklivé froté župany, nylonové noční košilky a spousta dalších neatraktivních až nevkusných kousků. Jistě – k dostání byli i lepší modely, ale ty byly určeny spíše pro „speciální“ příležitosti. A když se muž rozhodl potěšit ženu slušivým dárkem, zažíval v příslušném oděvním oddělení muka. Roy Raymon řekl dost a založil vlastní značku. Jeho vizí byl obchod, ve kterém by pánové nakupovali rádi a necítili se u toho nepříjemně až trapně.

Rozběhnutí značky Victoria’s Secret stálo Roye Raymonda 8 let studia a 80 000 dolarů, které si vypůjčil půl na půl od rodičů a banky. První butik vybudoval v kalifornském Standford Shopping Center a vyznačoval se luxusním interiérem ve viktoriánském stylu. Modely spodního prádla byly kombinované a zákazníci nemuseli usilovně přemýšlet nad sladěním horního a spodního dílu.

Brzy se ukázalo, že Raymondův přístup k prodeji spodního prádla je více než úspěšný a vznikly další pobočky. Renomé Victoria’s Secret nabíralo na obrátkách a společnost brzy vydělávala horentní částky – navíc se stala celosvětově populární. Přesto následovaly ekonomické problémy a byla nutná změna strategie. Raymond nakonec značku prodal za pouhý milion dolarů, neúspěch nezvládl a ukončil život skokem z Golden Gate Bridge.

Nový majitel vnesl do Victoria’s Secret svěží nápady a udělal razantní změnu. Přestala ho zajímat pozornost mužů a zaměřil se na ženy. Postupem času se do nabídky dostalo také pánské spodní prádlo (výroba však po osmi letech skončila) a parfémy. Značka si svou popularitu udržela také díky modelkám zvaných Andílci) z řad celebrit. Kritéria výběru byla oproti klasickým modelkám odlišná – Andílkem Victoria’s Secret se může stát jen žena, ze které je patrný pozitivní přístup a entuziasmus. Mezi nejznámější tváře značky patřily Heidi Klum, Tyra Banks, Naomi Campbell, Alessandra Ambrosio, Miranda Kerr či Laetitia Casta. Z našich modelek pak Daniela Peštová, Eva Herzigová a Karolína Kurková.

Pokud si potrpíte na kvalitní materiály, rafinované střihy a nádech luxusu, pořiďte si své první prádlo, ve kterém se budete konečně cítit svá. Dámské podprsenky a samozřejmě také dámské kalhotky, kabelky a další doplňky seženete ve specializovaném e-shopu milujuvictorku.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *