Jak se realizuje nadměrná přeprava?

Jak se realizuje nadměrná přeprava?

Dokážete si představit, jak komplikované je převést stavební stroje, výrobní pece nebo další obrovské náklady? Samozřejmě je zapotřebí mít k tomu speciální techniku, vybavení, mnohdy povolení, a především zkušenosti. Nadměrná přeprava je doménou společnosti Easy Logistics, s.r.o. Firma zařizuje logistiku, kamionovou přepravu, doprovody, avšak přeprava nadměrných zásilek tvoří významnou součást portfolia. Má s ní bohaté zkušenosti a dokáže toho přepravit opravdu hodně.

Co se obvykle přepravuje jako těžké zásilky?

A co to vlastně znamená nadrozměrná doprava? U Easy Logistics, s.r.o. jde o výrobky s rozmanitou šířkou, délkou a výškou s váhovým rozpětím do 53 t. Maximální délka může být 22 m, šířka 6 m a výška 4,5 m (taková je hranice mezinárodní přepravy, u vnitrostátních může být vyšší). Jako nadrozměrná je obvykle klasifikována přeprava stavebních strojů a také přeprava zemědělské techniky. Dále se takto přepravují nejrůznější výrobní stroje a vybavení, pece apod.

Jak přeprava těžkých zásilek probíhá?

V prvé řadě se ozvete společnosti a domluvíte se, co vlastně potřebujete přepravit. Možná na to bude stačit kamionová doprava. Jde-li ale o těžký stroj či vybavení, bude nutné vše namyslet podrobněji. Přeprava těžkých zásilek začíná dlouho před tím, než se objekt jde vůbec naložit a opravdu přemístit. Je nutné vybrat vhodnou techniku z vozového parku, naplánovat celou cestu třeba s ohledem na mosty a různá hmotnostní omezení. Někdy je také nezbytné vyřídit povolení.

Spolehněte se na ty nejlepší

V Easy Logistics mají nachystané tahače Volvo, portálové návěsy značek Broshius, Schwarzmüller a Faymonville. Na jejich blogu se můžete podívat například na to, jak přepravovali mobilheim, bagr, kovoobráběcí stroj a mnoho dalšího. Častokrát jde o přepravu mezi různými státy, nejen v rámci Česka.

Publikováno: 15. 06. 2022

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam