Rozvoz květin po Praze

Rozvoz květin po Praze

Květiny jsou symbolem krásy, něhy, lásky a přátelství. Každý již někdy dostal kytici nebo ji naopak daroval. Jak ale květinu darovat, když například nemáme čas? Nejjednodušším způsobem jsou kytice online. Co to je a jak to funguje? Stačí si vybrat na internetu květinové studio, které tuto službu nabízí a vybrat z různých kytic tu, která se nám nejvíce líbí. Ale pozor, každá květina vyjadřuje něco jiného, proto bychom si měli vždy důkladně promyslet, ze kterých bude kytice složena. Již dávno byl vytvořen květinový slovník, který vysvětluje symboliku jednotlivých květin. Květomluva vznikla již v dávných dobách v Orientu, kdy se o jednotlivých květinách tradovaly různé pověsti, tedy to proč mají tu a tu barvu, okvětní lístky, stonky apod. Tyto pověsti poté kolovaly z generace na generaci. Velmi oblíbená byla květomluva ve starověkém Egyptě, v období romantismu a postupem času se dostala i do Evropy.

Květomluva podle barev

Pokud si na eshopu vybíráme online kytice, důkladně bychom si měli vybrat také barvu jednotlivých květin. Červená barva je symbolem vášně, pozornosti, lásky. Žlutá barva pak vyjadřuje veselost, radost, chuť do života, přátelství a evokuje příchod něčeho nového. Tolik oblíbená bílá barva se nedává již jen do svatebních kytic, ale můžeme ji darovat také klasickým způsobem k různým významným příležitostem, vyjadřuje čistotu, slibnou budoucnost. Trendem pro letošní rok se stala růžová barva květin, která je symbolem konejšivosti a romantiky. Pro moderně smýšlející osoby je stále oblíbenější modrá barva symbolizující svěžest, neotřelost a duchaplnost.

Co vyjadřují květiny

Gerbery Ten kdo má rád gerbery, rád se dvoří. Gerbery se hodí zejména pro romantické duše. Hodí se pro ženy a dívky, kterým chceme vyjádřit to, že věříme v jejich sny a pomůžeme jim s jejich naplněním. Orchidej Orchidejí vyjadřujeme výjimečnost obdarovaného stejně jako jeho vznešenost. Tato květina v sobě nese jakousi erotičnost, proto je od pradávna symbolem milenců, milostného napětí a tajemství. Lilie Lilie symbolizuje nevinnost a čistotu, často se váže do svatebních kytic a hodí se také pro mladé dívky. Podobně jako lilie jsou na tom pak bílé karafiáty, frézie nebo kopretiny. Tulipány V období jara jsou nejoblíbenější květinou právě tulipány, která znamenají oddanost, trpělivost, věrnost a upřímnost. Růže Růže jsou nejoblíbenějším druhem květin, vyjadřují lásku, vášeň, půvab, eleganci. Doslova říkají „Miluji tě“ nebo „Jsem na tebe hrdý“, růže jsou zkrátka sázka na jistotu.

Donáška květin

Pokud si tedy vyberete květiny, pak jen stačí v některém z mnoha eshopů kliknout na vybranou kytici, vyplnit dodací adresu, popřípadě přidat vlastní věnování a online zaplatit. Pak je již na vás, zda se rozhodnete vyzvednout si kytici v květinářství nebo využít službu rozvoz kytic a dovoz květin. Květinářství mají vlastní kurýry, kteří všechny kytice online doručí na místo a předají určené osobě. Je to stále oblíbenější služba, která je k dispozici ve všech větších městech.

Publikováno: 28. 04. 2017

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam

Tagy: rozvoz květin po praze