Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

Jak se v létě chránit před sluncem?

Bez slunečních paprsků by nebyl život. Náš organismus je potřebuje k správnému fungování a jejich deficit rychle zaznamenáme zhoršenou náladou. Dlouhodobý nedostatek sluníčka pak může vést k závažným zdravotním problémům – omezuje tvorbu důležitého vitamínu D. Na druhou stranu se však před zrádným UV zářením musíme chránit, protože ve větších dávkách poškozuje zrak a kůži. Pokud si nejste jistí, jak se efektivně chránit během prosluněných letních měsíců, kdy působení Slunce vnímáme nejintenzivněji, pokračujte ve čtení.

Držte se ve stínu

Sluníčko nás přitahuje jako magnet a jakmile se počasí přehoupne do opalovacího módu, začínáme šílet a příslovečně se grilujeme za živa. Snažíme se chytit co nejvíce bronzu a zapomínáme, že se pokožka barví dohněda, i když právě neležíme na dece. Sluneční paprsky prochází přes mraky a odráží se od různých povrchů.

Používejte kvalitní opalovací kosmetiku

Vhodně zvolený opalovák je základ, a to nejen během léta. Jakmile sluneční paprsky naberou na intenzitě, aplikujte na kůži krém či jiný přípravek s dostatečně vysokým SPF faktorem. Dobrou volbou jsou přípravky, které pokožku současně hydratují a brání oxidaci (mají tzv. antioxidační efekt).

Noste sluneční brýle a pokrývku hlavy

Před fotokeratidou – stavem, který je obdobný spálení kůže, ale týká se očí – vás spolehlivě ochrání kvalitní sluneční brýle se silným UV filtrem. A nejen před ní, UV paprsky mohou oči poškodit i trvale (způsobují makulární degeneraci).

Pokrývka hlavy zamezuje přehřátí, chrání před úpalem a celkově se stará o to, aby se na vlasech a pokožce neblaze nepodepsalo nebezpečné sluneční záření. Čepice a kšiltovky navíc dodávají šmrnc letnímu outfitu, stačí si vybrat ten správný model – třeba od značky Wrangler.

Několik doporučení na závěr

Odborníci upozorňují, že sluneční kosmetika není jediným a samospásným ochranným prostředkem. Chcete-li se před negativním působením sluníčka chránit co nejúčinněji, omezte pohyb na přímém slunci mezi 11.-15. hodinou a noste oblečení zakrývající ramena. Miminka a malé děti by neměly do styku s přímým sluncem přijít vůbec.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *