Virtuální sídlo v Praze je rozumnou volbou i pro OSVČ

Virtuální sídlo v Praze je rozumnou volbou i pro OSVČ

Podstatou podnikání není pouze jednání s klienty a realizace obchodních transakcí. Byznys jde ruku v ruce s množstvím administrativy a k povinnostem, kterým se nevyhne žádný podnikatel, patří určení místa podnikání. Naprostá většina živnostníků využívá adresu svého bydliště. Ale co když vám momentální situace uvedení adresy, na níž fyzicky pobýváte, neumožňuje, případně je pro vás z určitých důvodů nevýhodná? Bez sídla podnikat nemůžete, přes to nejede vlak – máte však možnost využívat tzv. virtuální. První skupinou podnikatelů, pro které je vhodné virtuální sídlo OSVČ Praha, jsou lidé, kteří nevlastní nemovitost a zároveň ve svém okolí nemají nikoho, kdo by jim odsouhlasil umístění sídla na své adrese. V minulosti bylo možné využívat adresu příslušného obecního úřadu, dnes se již taková alternativa nenabízí a jedinou možností zůstává virtuální sídlo.

Proč se virtuálně usídlit v Praze?

Že s metropolí nemáte nic společného a nevidíte důvod, proč byste si měli zařídit sídlo OSVČ Praha? Naopak jich je víc než dost. Spousta podnikatelů se rozhodlo pro virtuální přestěhování do hlavního města kvůli anonymitě a zanedbatelné pravděpodobnosti kontroly ze strany finančního úřadu (úředníků je málo, subjektů sídlících v Praze naopak velmi mnoho). K dalším nesporným výhodám sídla v Praze patří prestiž, která je s metropolí nedílně spojena. Mnozí klienti a obchodní partneři mají tendenci hodnotit firmy podle zdánlivě nepodstatných kritérií a dle jejich subjektivního pohledu působí firma sídlící ve větším městě důvěryhodněji.

Výrazně levnější než fyzická kancelář

Pokud vás napadlo, že si kvůli místu podnikání pronajmete kancelář, kterou ve skutečnosti vůbec nepotřebujete, protože pracujete z domu či v terénu, i takovém případě je pro vás ideální volbou virtuální sídlo. Oproti kanceláři je mnohonásobně levnější, a navíc si obvykle můžete připlatit za praktické doplňkové služby – například v podobě účetnictví nebo carsharingu. Více se dozvíte na firmy-sidla.cz.

Publikováno: 18. 09. 2020

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam