Jak se na podzim udržet v kondici? Základem jsou zdravá strava a dostatek pohybu

Jak se na podzim udržet v kondici? Základem jsou zdravá strava a dostatek pohybu

Podzim klepe na dveře a za pár dní vstoupí dovnitř. Pokud máte obavy ze ztráty vypilované kondice, nechte si poradit, jak se udržet fit i během chladnější poloviny roku. Základem je pokračovat ve fyzických aktivitách a přidat do jídelníčku větší množství zdravých potravin. Konkrétní tipy najdete v tomto článku.

Co na podzim jíst?

Není tajemstvím, že strava významně ovlivňuje to, jak se cítíme. V období viróz a chřipek je důležité podpořit imunitní systém potravinami s vyšším obsahem vitamínů a minerálů. Zařaďte proto do jídelníčku sezónní potraviny, kterých je všude dost. Potřebné živiny hravě doplní mrkev, zelí, kapusta, celer a samozřejmě dýně. Správné fungování metabolismu pak podpoříte například chili papričkami, zázvorem a česnekem – přidávejte si je do plnohodnotných jídel a připravte svůj imunitní sytém na podzimní zátěž.

Jaké aktivity na podzim provádět?

Když je počasí „na draka“, zamiřte do fitka. Skvělou volbou je FitParkfitness centrum Ostrava, které je největší a nejlépe vybavené zařízení svého druhu v celé České republice. Kromě posilovny zde můžete navštívit funkční či kardio zónu a také se zúčastnit skupinových lekcí. Anebo si zahrajete badminton, domluvíte se na tréninku s osobním trenérem a třeba si i necháte dobře poradit od výživového specialisty. Ve FitParku se nudit nebudete. S udržením kondice vám pomůže jóga pod vedením zkušené trenérky – anebo populární crossfit, která ke také vhodný i pro úplné začátečníky. Pokud vám je bližší obyčejná chůze, rozhodně vyzkoušejte heat. Unikátní pohybový program je určen pro všechny bez rozdílu věku a jakožto naprosto přirozená aktivita tělo nezatěžuje klouby ani páteř. O možnostech sportovního vyžití, které jsou pro tělo i ducha prospěšné nejen na podzim, si můžete přečíst více na stránkách fitpark.cz.

Publikováno: 14. 09. 2022

Kategorie: Sport

Autor: Adam