Jak si půjčit se záznamem v registru?

Jak si půjčit se záznamem v registru?

Nepříjemnost, kterou již zažilo nespočet žadatelů o úvěr – bankovní úředník stroze oznámil, že kvůli záznamům v registru nemáte na půjčku nárok. Co teď? Není to tak dávno, kdy byl zápis v registru konečnou. Dnes je situace diametrálně odlišná a půjčky bez registru preferují i klienti, kteří sice žádný záznam nemají, ale vyžadují minimální administrativu a okamžité vyplacení peněz. I to jsou výhody, kvůli kterým stojí půjčky bez registru za pozornost. V následujících řádcích vám prozradíme všechny podstatné informace, které byste měli o nebankovních úvěrech tohoto typu vědět.

lang="cs-CZ" id="co-je-to-pujcka-bez-registru">Co je to půjčka bez registru?

Podstatou půjčky bez nahlížení do registru dlužníků je poskytnutí peněžních prostředků bez prověřování platební morálky žadatele. Proces vyřízení probíhá velmi rychle a většinou online – bez nutnosti návštěvy pobočky.

Hovoříme-li o půjčkách bez registru a zástavy, pak většinu produktů spojují následující charakteristické rysy:

  • menší úvěrový rámec v řádu set až tisíců korun
  • krátká doba splatnosti
  • vyšší úroková sazba
  • velmi rychlé vyřízení online

Proces vyřízení je následující:

  1. Vyberete si konkrétní produkt a vyplníte online formulář na webových stránkách.
  2. Vyčkáte na schválení/zamítnutí půjčky.
  3. Na účet vám dorazí požadovaná částka.

Vzhledem k popularitě tohoto produktu přibývají noví poskytovatelé jako houby po dešti. Konkurenční prostředí hraje do karet žadatelům, kteří mohou využívat nejrůznější benefity. Za zmínku stojí opakovaná žádost o půjčku prostřednictvím SMS zprávy, případně první půjčka zdarma a podobně.

Prvé řadě nejde pouze o jeden, ale hned několik registrů. Jde o centralizované databáze informací o osobách se závazky po splatnosti a osobách, které svým závazkům nedostály vůbec. Registry vznikly proto, aby bankovní a nebankovních instituce omezily rizika při poskytování finančních produktů.

Snad nejznámějším registrem je SOLUS, který eviduje dluhy spotřebitelů v oblasti bankovnictví, nebankovních institucí, leasingu, ale také distribuce energií, telekomunikací a dalších. Do registru SOLUS se dostane klient, který neuhradí 3 po sobě jdoucí splátky.

Mít záznam v registru je jedna věc, ale co když nemůžete doložit výši příjmu? Bonita je snad ještě důležitější než čistý registr, ale i v tomto případě máte šanci na půjčku. Výše zmíněné rychlé půjčky bez registru totiž fungují i jako půjčky bez dokládání příjmu.

Ale jak je to vůbec možné, že vám někdo půjčí, aniž by chtěl znát výši vašeho příjmu? Důvod je prostý – výše těchto produktů se pohybuje řádově ve stovkách až tisících korun. Prověřování bonity tak logicky není nutné. Druhá věc je, že u „půjček před výplatou“ zaplatíte nemalé úroky. RPSN se často vyšplhá až na několik set až tisíc procentních bodů.

V nebankovním segmentu bohužel nepůsobí pouze solidní poskytovatelé. Chcete-li se vyhnout podvodníkům a lichvářům, kteří poskytují půjčky bez registru a příjmu za velmi nevýhodných podmínek, obraťte se na známé společnosti s dobrým renomé.

Před vyřízením půjčky vždy zvažte, zda budete mít dostatek prostředků na splácení a pečlivě si prostudujte smluvní podmínky.

A protože se vyplatí porovnání všech kvalitních produktů, doporučujeme portál hyperfinance.cz. Právě zde najdete podrobné informace a přehledné srovnání všech nebankovních půjček bez registru a dokládání příjmu. Zároveň můžete o nejvýhodnější půjčku rovnou zažádat, aniž byste museli ztrácet čas na webových stránkách jednotlivých poskytovatelů.

HyperFinance.cz bedlivě sleduje situaci na trhu a pravidelně aktualizuje informace o produktech. Stejně dobře si vyberete také pojištění, spořící účet, kreditní kartu, hypotéku nebo nového dodavatele plynu/elektřiny.

Publikováno: 21. 06. 2015

Kategorie: Finance

Autor: Adam