Jak si půjčit se záznamem v registru?

Jak si půjčit se záznamem v registru?

Nepříjemnost, kterou již zažilo nespočet žadatelů o úvěr – bankovní úředník stroze oznámil, že kvůli záznamům v registru nemáte na půjčku nárok. Co teď? Není to tak dávno, kdy byl zápis v registru konečnou. Dnes je situace diametrálně odlišná a půjčky bez registru preferují i klienti, kteří sice žádný záznam nemají, ale vyžadují minimální administrativu a okamžité vyplacení peněz. I to jsou výhody, kvůli kterým stojí půjčky bez registru za pozornost. V následujících řádcích vám prozradíme všechny podstatné informace, které byste měli o nebankovních úvěrech tohoto typu vědět.

Co je to půjčka bez registru?

Podstatou půjčky bez nahlížení do registru dlužníků je poskytnutí peněžních prostředků bez prověřování platební morálky žadatele. Proces vyřízení probíhá velmi rychle a většinou online – bez nutnosti návštěvy pobočky.

Hovoříme-li o půjčkách bez registru a zástavy, pak většinu produktů spojují následující charakteristické rysy:

  • menší úvěrový rámec v řádu set až tisíců korun
  • krátká doba splatnosti
  • vyšší úroková sazba
  • velmi rychlé vyřízení online

Proces vyřízení je následující:

  1. Vyberete si konkrétní produkt a vyplníte online formulář na webových stránkách.
  2. Vyčkáte na schválení/zamítnutí půjčky.
  3. Na účet vám dorazí požadovaná částka.

Vzhledem k popularitě tohoto produktu přibývají noví poskytovatelé jako houby po dešti. Konkurenční prostředí hraje do karet žadatelům, kteří mohou využívat nejrůznější benefity. Za zmínku stojí opakovaná žádost o půjčku prostřednictvím SMS zprávy, případně první půjčka zdarma a podobně.

Co je to registr dlužníků?

Prvé řadě nejde pouze o jeden, ale hned několik registrů. Jde o centralizované databáze informací o osobách se závazky po splatnosti a osobách, které svým závazkům nedostály vůbec. Registry vznikly proto, aby bankovní a nebankovních instituce omezily rizika při poskytování finančních produktů.

Snad nejznámějším registrem je SOLUS, který eviduje dluhy spotřebitelů v oblasti bankovnictví, nebankovních institucí, leasingu, ale také distribuce energií, telekomunikací a dalších. Do registru SOLUS se dostane klient, který neuhradí 3 po sobě jdoucí splátky.

Půjčit si můžete i bez příjmu

Mít záznam v registru je jedna věc, ale co když nemůžete doložit výši příjmu? Bonita je snad ještě důležitější než čistý registr, ale i v tomto případě máte šanci na půjčku. Výše zmíněné rychlé půjčky bez registru totiž fungují i jako půjčky bez dokládání příjmu.

Ale jak je to vůbec možné, že vám někdo půjčí, aniž by chtěl znát výši vašeho příjmu? Důvod je prostý – výše těchto produktů se pohybuje řádově ve stovkách až tisících korun. Prověřování bonity tak logicky není nutné. Druhá věc je, že u „půjček před výplatou“ zaplatíte nemalé úroky. RPSN se často vyšplhá až na několik set až tisíc procentních bodů.

Při výběru půjčky buďte opatrní

V nebankovním segmentu bohužel nepůsobí pouze solidní poskytovatelé. Chcete-li se vyhnout podvodníkům a lichvářům, kteří poskytují půjčky bez registru a příjmu za velmi nevýhodných podmínek, obraťte se na známé společnosti s dobrým renomé.

Před vyřízením půjčky vždy zvažte, zda budete mít dostatek prostředků na splácení a pečlivě si prostudujte smluvní podmínky.

A protože se vyplatí porovnání všech kvalitních produktů, doporučujeme portál hyperfinance.cz. Právě zde najdete podrobné informace a přehledné srovnání všech nebankovních půjček bez registru a dokládání příjmu. Zároveň můžete o nejvýhodnější půjčku rovnou zažádat, aniž byste museli ztrácet čas na webových stránkách jednotlivých poskytovatelů.

HyperFinance.cz bedlivě sleduje situaci na trhu a pravidelně aktualizuje informace o produktech. Stejně dobře si vyberete také pojištění, spořící účet, kreditní kartu, hypotéku nebo nového dodavatele plynu/elektřiny.

Publikováno: 21. 06. 2015

Kategorie: Finance

Autor: Adam