Jak si usnadnit práci na zahradě? Pořiďte si kypřič neboli kultivátor Mantis

Jak si usnadnit práci na zahradě? Pořiďte si kypřič neboli kultivátor Mantis

O práci se říká, že šlechtí a v souvislosti s obhospodařováním zahrádky jde mnohdy spíše o relaxaci než o tvrdou dřinu. Blízký kontakt s půdou je velmi prospěšný pro naší psychiku a dokážeme při něm „vypnout“ a oprostit se od běžných starostí. Ale pak jsou tady činnosti, na které se naopak vůbec netěšíme, protože nás mírně řečeno zmáhají. Naštěstí existují technické vychytávky jako kypřič a kultivátor Mantis – s multifunkčním pomocníkem po boku hravě zvládnete to, do čeho se vám za normálních okolností vůbec nechce.

Dobrá volba i pro něžné pohlaví

Univerzální zahradní kultivátor a kypřič Mantis pochází z nabídky české výrobní společnosti ANTICOR Bohemia s.r.o. a v roce 2013 díky svým jedinečným vlastnostem právem získal Ocenění Kozlíka Šikuly (kategorie Vertikutátory a provzdušňovače). Odborníci ocenily nízkou hmotnost, která přístroj předurčuje také ženám. Tu přístroji zajišťuje spolehlivým a přitom kompaktní čtyřdobý motor Honda.

Při jakých činnostech zahradní robot exceluje?

Primární funkcí přístroje Mantis je provzdušňování půdy, a to do hloubky až 25 cm. Jedinečnost robota spočívá v přítomnosti několika specifických hvězdicovitých nožích s různorodě zahnutými břity. Jakmile je zaměníte v protisměru otáčení, docílíte záběru 5-7 cm a můžete se pustit do odstraňování plevele. A když nasadíte přídavnou hlavici, bez mrknutí oka zoráte i větší plochu. Stejně snadno trávník provzdušníte, pohrabete a pročistíte od trsů staré trávy. A pokud vám výčet dovedností připadá krátký, přičtěte k němu ořezávání trávníku a stříhání živého plotu. Další informace a možnost objednávky najdete na anticor.cz, kde najdete také instalační pásky, výstražné folie do výkopů, podlahové pásky, prostředky pro protikorozní ochranu a související sortiment, ve kterém nechybí ani dilatační pás.

Publikováno: 22. 09. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam