Specifika pneumatik pro zemědělské stroje

Specifika pneumatik pro zemědělské stroje

Široká škála zemědělských strojů může značit jisté problémy při výběru vhodných pneumatik. Mohlo by se navíc zdát, že na pneumatikách v případě zemědělských strojů, které se pohybují převážně na polích a podobně, až tolik nezáleží. Přitom je tomu právě naopak! Jak si tedy jejich výběr co nejvíce usnadnit?

Zásady pro výběr pneumatik určených pro zemědělskou techniku

V první řadě je nutné ujasnit si, na jakém zemědělském stroji bude pneumatika použita, případně také to, jaká další technika za něj bude připojena. Je tu ovšem další, neméně důležité hledisko, a to je umístění pneumatiky v rámci zemědělského stoje. Jiné požadavky jsou charakteristické pro přední nehnanou nápravu, jiné parametry by měly mít pneumatiky pro hnanou nápravu. V tomto ohledu je situace trochu podobná pneumatikám pro nákladní vozidla, u nichž je konkrétní umístění zásadní.

Kvalitní pneumatiky pro každý typ zemědělského stroje

Sortiment pneumatik pro zemědělské stroje je poměrně rozmanitý. Za pozornost jistě stojí například produkty značky Mitas. Jméno této značky je spojené zejména s pneu pro motocykly, ale stranou pozornosti by neměly zůstávat ani Mitas pneumatiky na zemědělské stroje, které lze charakterizovat velmi dobrým poměrem kvality a ceny. Samozřejmostí je široký výběr pneumatik pro různé zemědělské stroje a aplikace. Jednat se může například o vysoce výkonné traktory nebo těžké sklizňové stroje. Potřebné informace o Mitas pneumatikách pro zemědělské stroje získáte na stránkách internetového obchodu Nekvinda – Zemědělská technika, kde můžete snadno vybírat spolehlivé pneumatiky od prověřených výrobců podle konkrétního typu zemědělského stroje. Zde najdete také další druhy pneumatik, například pro agroindustriální stroje, silniční vozidla, přípojné stroje a další.

Publikováno: 20. 08. 2018

Kategorie: Technika

Autor: Adam