Jak správně vybrat běžecké boty?

Jak správně vybrat běžecké boty?

Proč tolik lidí pořád někde utíká? Ne, nic se nerozdává, to jen na vlastní oči pozorujete rostoucí popularitu běhání. Každý si přitom najde vlastní důvod, proč začít právě s tímto sportem. Běhání je uvolňující a antistresové, posiluje srdce a zlepšuje funkci plic a krevního oběhu, přispívá k rychlému hubnutí... a mohli bychom pokračovat dále. Za zmínku však stojí i cenová dostupnost – oproti jiným sportům budete potřebovat pouze kvalitní běžecké boty. A my vám prozradíme, jak je správně vybrat!

Jaké boty do parku?

Budete-li běhat rekreačně, třeba někde v parku, nebudete potřebovat extrémně lehké boty. Naopak si vyberte silniční model, který dobře tlumí rázy. V silničních botách hravě zvládnete i kratší úsek lesem nebo polní cestou.

A do lesa?

Preferujete-li harmonické prostředí lesa, sáhněte po krosových botách. Mají výrazný vzorek, který je efektivní při záběru na nerovném povrchu. V extrémních podmínkách vám přijdou vhod boty s hřeby, nicméně pro běžné použití jsou přeci jen zbytečné.
Pozor, lidé s vyšší váhou potřebují běžecké boty, které velmi dobře tlumí nárazy.

Pro budoucí závodníky

Chcete-li běhat vytrvalostní závody, neobejdete se bez minimálně dvou párů bot – těžší, které dobře tlumí (pro objemový trénink) a lehčí (pro rychlé tréninky na závody).

Láká vás běh naboso?

Současná nabídka běžeckých bot hraje do karet i běžcům, které láká běh naboso. Minimalistická obuv téměř netlumí a běh má vskutku naturalistický průběh.

Kde seženete kvalitní běžecké boty levně?

Na závěr jsme si nechali praktický tip na prodejce, u kterého seženete špičkové běžecké boty i oblečení. Na www.a-mania.cz najdete oblečení s technologií Climacool pro ochlazování těla, ale také zimní modely, které vás udrží v suchu a teplu. Při výběru bot zpozorněte u nejnovější kolekce běžeckých bot Adidas – ať už máte v plánu intenzivní trénink na závody nebo jen relaxační kondiční běh, stoprocentně si vyberete. Spousta modelů je v akci za bezkonkurenční cenu!

Publikováno: 12. 07. 2015

Kategorie: Uncategorized

Autor: Adam